Kalkulator opłacalności fotowoltaiki z magazynem energii

Prosty kalkulator, który od ręki zasymuluje Ci zwrot z inwestycji w fotowoltaikę i magazyn energii.

fotowoltaika i magazyn energii

Fotowoltaika Wałbrzych – zapytaj o ofertę, zobacz nasze realizacje we Wałbrzychu

 

Instalacja fotowoltaiczna to system, który przetwarza energię słoneczną na energię elektryczną. W skład instalacji wchodzi kilka modułów fotowoltaicznych, które naświetlane przez słońce generują prąd stały. Następnie, prąd ten jest przekształcany poprzez falownik w prąd zmienny, który może być wykorzystany do zasilania lokalnych sieci.

System fotowoltaiczny działa niezależnie od sieci energetycznej i jest w pełni ekologiczny oraz przyjazny dla środowiska. Dzięki niemu możemy produkować prąd przy użyciu naturalnego źródła energii – słońca.

Jeśli jesteś z Wałbrzycha lub okolic zapraszamy do kontaktu. Nasza firma chętnie zaproponuje Ci korzystne rozwiązania PV zarówno do domu jak i firmy.

Fotowoltaika – co to jest i dlaczego się opłaca?

Fotowoltaika to dziedzina, która zajmuje się przetwarzaniem energii słonecznej na energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne zbierają energię słoneczną, która jest w kolejnym etapie przetwarzana na prąd, który można wykorzystać w miejscach, gdzie jest potrzebny.

Dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną? Po pierwsze, dzięki instalacji nie jesteśmy uzależnieni od tradycyjnych źródeł energii. Po drugie, ziemska energia elektryczna z roku na rok drożeje, a produkcja energii ze źródeł odnawialnych staje się coraz bardziej opłacalna. Co więcej, inwestycja w fotowoltaikę może zwrócić się w całkowitej kwocie już w ciągu kilku lat.

Najczęściej zadawane pytania o fotowoltaikę

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiki?

Koszty związane z instalacją fotowoltaiczną zależą od wielu czynników, takich jak np. powierzchnia dachu czy ilość panele fotowoltaicznych. Jednakże, inwestycja w fotowoltaikę może się bardzo szybko zwrócić, a po kilku latach przynosić zyski.

Warto zapytać nas o szczegóły. Prowadziliśmy wiele realizacji we Wałbrzychu i okolicach, chętnie doradzimy i wycenimy działania PV.

Czy fotowoltaika działa tylko w mocno słoneczne dni?

Wbrew powszechnym opiniom, instalacja fotowoltaiczna działa również w pochmurne dni. Oczywiście, w słoneczne dni system fotowoltaiczny generuje znacznie więcej prądu, ale instalacja działa również w pochmurne dni, co przekłada się na ciągłą produkcję prądu.

Czy istnieją jakieś ograniczenia co do lokalizacji instalacji fotowoltaicznej?

Instalacja fotowoltaiczna nie musi być umieszczona tylko na dachu budynku. Można ją zamontować również na specjalnie przygotowanym podłożu.

W przypadku, gdy zależy nam na instalacji fotowoltaicznej na dachu, warto skonsultować się z fachowcem, który doradzi, czy dach naszego budynku nadaje się do zamontowania paneli.

Czy instalacja fotowoltaiczna wymaga konserwacji?

Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga specjalistycznej konserwacji. Wystarczy regularnie czyścić panele fotowoltaiczne i ewentualnie przeglądać ustawienia systemu. W przypadku awarii warto skontaktować się z fachowcem.

Czy na instalację fotowoltaiczną można otrzymać dotacje?

Tak, istnieje możliwość otrzymania dotacji na instalację fotowoltaiczną. W Polsce dotacje przyznaje Ministerstwo Rozwoju. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa.

Instalacja fotowoltaiczna to przyszłość energetyki. Dzięki niemu możemy produkować energię elektryczną w sposób przyjazny dla środowiska i niezależny od konwencjonalnych źródeł energii. Zainwestuj w fotowoltaikę i zyskaj niezależność energetyczną już dziś!

czytaj dalej

Skorzystaj z darmowej wyceny:


  Fotowoltaika z magazynem energii i dofinansowaniem w Wałbrzychu

  Fotowoltaika to jedno z najszybciej rozwijających się odnawialnych źródeł energii, które zdobywają coraz większą popularność nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dzięki postępowi technologicznemu, wydajne panele fotowoltaiczne oraz magazyny energii stają się coraz bardziej dostępne dla przeciętnego Kowalskiego. W dobie podwyżek cen prądu warto zainteresować się możliwościami, jakie daje energia słoneczna.

  Fotowoltaika z magazynem energii to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na produkcję i przechowywanie energii elektrycznej. To nie tylko ekologiczny sposób pozyskiwania energii, ale także sposób na obniżenie rachunków za prąd oraz zwiększenie niezależności energetycznej. Dzięki instalacji fotowoltaicznej oraz magazynowi, możemy znacząco zmniejszyć zużycie energii z sieci i znacznie obniżyć rachunki za prąd.

  Dofinansowanie do magazynów energii

  Obecnie istnieją różne formy dofinansowania dla instalacji magazynów energii, zarówno ze środków publicznych, jak i prywatnych funduszy inwestycyjnych. Dzięki nim, koszty zakupu i instalacji mogą być znacznie obniżone, co sprawia, że fotowoltaika z magazynem energii staje się bardziej dostępna dla mieszkańców.

  Odnawialna energia w Wałbrzychu

  Wałbrzych to miasto, które z powodzeniem może korzystać z energii słonecznej, dzięki sprzyjającym warunkom klimatycznym oraz umiarkowanemu promieniowaniu słonecznemu. Na terenie Wałbrzycha działa wiele firm zajmujących się kompleksowymi usługami z zakresu fotowoltaiki, oferując profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznych oraz wszelkiego rodzaju urządzeń, takich jak pompy ciepła czy magazyny energii.

  W przypadku domów jednorodzinnych, funkcjonującej firmy czy nawet dużych zakładów energetycznych, oprócz montażu paneli fotowoltaicznych ważne są również wszelakie przygotowania, takie jak wykonanie bezpłatnego audytu, przyłączeniem instalacji do zakładu energetycznego, a także pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Właśnie tak wszechstronnej oferty można się spodziewać po firmach z Wałbrzycha.

  Fotowoltaika Wałbrzych – instalacje fotowoltaiczne w Wałbrzychu

  Firmy z branży fotowoltaicznej w Wałbrzychu oferują kompletne usługi w zakresie projektowania, doboru mocy instalacji fotowoltaicznej oraz montażu paneli fotowoltaicznych na dachach i elewacjach budynków. Współpracują z producentami różnych marek, w tym każdej z cenę instalacji dostosowują do potrzeb i możliwości klienta, zarówno prywatnych, jak i biznesowych.

  Czas trwania całego procesu montażu instalacji fotowoltaicznej w Wałbrzychu zależy zarówno od miejsca instalacji, jak i od szczegółów danego projektu. W przypadku domów jednorodzinnych realizacja instalacji fotowoltaicznych trwa od kilku dni do maksymalnie 2 tygodni. Natomiast w przypadku firm realizacja może potrwać nawet kilka miesięcy.

  Wybierając fotowoltaikę w Wałbrzychu, otrzymują stosowne ogniwa fotowoltaiczne zdolne do pokrycia zapotrzebowania energetycznego na poziomie przynajmniej 80% rocznie oraz ofertę profesjonalnego montażu fotowoltaiki. Dzięki temu uzyskają niezależne źródło energii, zmniejszenie wysokości rachunków za prąd oraz redukcję emisji szkodliwych substancji do środowiska.

  Skontaktuj się z wybraną na terenie Wałbrzycha solidną firmą zajmującą się montażem instalacji fotowoltaicznych, a na pewno będziesz w pełni usatysfakcjonowany wykonaną pracą i miłą obsługą. Wysyłając zapytanie, możesz liczyć także na uzyskanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz na długoterminowe wsparcie techniczne.

  Dobra firma fotowoltaiczna Wałbrzych

  Wybór właściwej firmy fotowoltaicznej w Wałbrzychu jest kluczowy, aby cały proces montażu paneli słonecznych był dla nas satysfakcjonujący pod każdym względem. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które świadczą o solidności i profesjonalizmie firmy:

  1. Doświadczenie – warto wybierać firmy, które mają na swoim koncie zrealizowane projekty instalacji fotowoltaicznych, zwłaszcza w miejscu instalacji podobnym do naszego. Dzięki temu będziemy pewni, że montaż fotowoltaiki zostanie wykonany zgodnie z zasadami sztuki.
  2. Certyfikaty i licencje – sprawdź, czy firma posiada certyfikaty i licencje potwierdzające kwalifikacje do prowadzenia działalności z zakresu fotowoltaiki, co jest gwarancją, że montaż zostanie wykonany zgodnie z obowiązującymi normami oraz standardami jakości.
  3. Opinie i rekomendacje – zasięgnij opinii na temat danej firmy fotowoltaicznej, od znajomych, którzy już korzystają z usług takiej firmy lub przeczytaj opinie użytkowników na forach internetowych.
  4. Bezpłatna wycena – dobra firma fotowoltaiczna powinna zaoferować bezpłatną konsultację na terenie naszego domu lub firmy oraz dokładną wycenę na przygotowanie oraz montaż instalacji fotowoltaicznej, a także pomocą w uzyskaniu dofinansowania oraz załatwieniu wszystkich formalności związanych z przyłączeniem instalacji do sieci energetycznej.
  5. Domowa elektrownia słoneczna – warto wybrać firmę, która uzmysłowi nam korzyści finansowe oraz ekologiczne płynące z posiadania własnej elektrowni słonecznej oraz pomoże dobrać odpowiednie systemy fotowoltaiczne oraz magazyny energii.

  Wałbrzych jako miejscowość, w której warto zainwestować w panele fotowoltaiczne

  Wałbrzych, jako jeden z większych miast Dolnego Śląska, stwarza doskonałe warunki dla inwestycji w panele fotowoltaiczne. Wpływa na to kilka czynników, które sprawiają, że coraz więcej mieszkańców i przedsiębiorców ze Wałbrzycha przekonuje się do korzyści, jakie daje energia słoneczna. W niniejszym rozdziale przedstawimy najważniejsze argumenty, dla których warto zainwestować w fotowoltaikę właśnie w tym mieście.

  Położenie geograficzne i warunki klimatyczne

  Pierwszym aspektem sprzyjającym inwestycji w panele fotowoltaiczne w Wałbrzychu jest jego korzystne położenie geograficzne. Miasto leży na Dolnym Śląsku, gdzie występuje jedno z najwyższych nasłonecznienie w Polsce. Wałbrzych nie tylko cechuje się stosunkowo dużą ilością dni słonecznych, ale również promieniowanie słoneczne jest regularne przez cały rok, co sprzyja efektywnemu wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu, mieszkańcy Wałbrzycha mogą korzystać z wydajności paneli fotowoltaicznych na wysokim poziomie, co przekłada się na szybki zwrot inwestycji.

  Wsparcie lokalnych władz i dostępność dofinansowania

  Władze miasta Wałbrzych podejmują liczne inicjatywy, które mają na celu promowanie odnawialnych źródeł energii, w tym również fotowoltaiki. Dzięki temu, mieszkańcy i przedsiębiorcy ze Wałbrzycha mogą liczyć na ułatwienia w uzyskaniu dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznej. Wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, miasto opracowuje programy dotacyjne, z których mogą skorzystać osoby prywatne oraz przedsiębiorstwa.

  Świadomość ekologiczna mieszkańców

  Wałbrzych to miasto, którego mieszkańcy coraz częściej dostrzegają konieczność działania na rzecz ochrony środowiska i zdają sobie sprawę z efektów ubocznych tradycyjnych sposobów pozyskiwania energii. Z tego względu, społeczność lokalna jest coraz bardziej zainteresowana inwestycjami w energię słoneczną, nie tylko patrząc na korzyści finansowe, ale również widząc w tym sposobność przeciwdziałania negatywnym zjawiskom dla środowiska naturalnego. Panele fotowoltaiczne zapewniają wytwarzanie energii elektrycznej, która nie powoduje emisji CO₂ ani innego zanieczyszczenia powietrza, przyczyniając się do czystego powietrza w mieście.

  Zapotrzebowanie na inwestycje w fotowoltaikę

  Wałbrzych związany jest z szybkim tempem rozwoju, w którym coraz więcej firm oraz gospodarstw domowych jest zainteresowanych poszukiwaniem nowoczesnych i oszczędnych rozwiązań w zakresie wykorzystania energii. Fotowoltaika Wałbrzych odpowiada na potrzeby rynku dostępne zaawansowane technologicznie panele fotowoltaiczne oraz systemy pomagające w zarządzaniu energią słoneczną, dzięki którym rośnie liczba zainteresowanych tym źródłem energii. Biorąc pod uwagę długoterminowe wzrost cen prądu, inwestycja w panele fotowoltaiczne w Wałbrzychu staje się coraz bardziej opłacalna.

  Podsumowując, Wałbrzych to miasto, które stwarza coraz lepsze warunki do inwestowania w panele fotowoltaiczne. Mieszkańcy oraz przedsiębiorcy mogą liczyć na korzystne warunki klimatyczne, wsparcie władz lokalnych, rosnącą świadomość ekologiczną społeczności oraz rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne źródła energii. Wszystko to sprawia, że inwestycja w fotowoltaikę w Wałbrzychu będzie przynosić coraz większe korzyści zarówno dla mieszkańców miasta, jak i dla środowiska naturalnego.

  Podsumowanie

  Fotowoltaika Wałbrzych to doskonała możliwość dla każdego, kto poszukuje skutecznego sposobu na obniżenie wysokości rachunków za energię elektryczną oraz zredukowanie wpływu na środowisko naturalne. Dzięki fotowoltaice Wałbrzych będziemy mogli korzystać z własnej, odnawialnej energii, którą wytwarzają nasze panele słoneczne, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii z sieci.

  Wybierając fotowoltaikę w Wałbrzychu, warto pamiętać o wyborze odpowiedniej firmy, która oferując kompleksowe usługi, od profesjonalnej obsługi, poprzez prawidłowy montaż instalacji, aż po pomoc przy załatwieniu wszelkich formalności związanych z uruchomieniem systemu fotowoltaicznego oraz uzyskaniem dofinansowania.

  Chcąc cieszyć się czystym powietrzem oraz zainwestować w przyszłość naszego środowiska, warto rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych w Wałbrzychu oraz na terenie całego kraju. Dzięki uczciwym i rzetelnym firmom zajmującym się montażem instalacji fotowoltaicznych, każdy mieszkaniec Wałbrzycha oraz Polski może skorzystać z lukratywnego i świadomego wyboru, jaki daje energia słoneczna.

  czytaj dalej

  e-mail

  biuro@sanerga.pl

  adres

  ul. Konwaliowa 23, 55-040 Kobierzyce

  Mariusz Lach
  Mariusz Lach
  2024-01-10
  W 100% godna polecenia firma. Na każdym etapie realizacji fotowoltaiki: ofertowanie, realizacja, dokumentacja i kompleksowa pomoc w dofinansowaniu. Mieszkam kilkadziesiąt km od Wrocławia, ale nie było żadnych problemów z szybkim montażem. Życzyłbym sobie, aby inni wykonawcy z podobną rzetelnością podchodzili do zleceń. Dziękuję i na pewno zgłoszę się za jakiś czas w sprawie rozbudowy instalacji fotowoltaicznej.
  Elzbieta Wernio
  Elzbieta Wernio
  2023-12-20
  Super profesjonalizm, słowność, kultura i pełne zawodowstwo. Bardzo polecam firmę i fantastyczną ekipę montującą oraz całą obsługę projektu, który był jednak wyzwaniem, aż do znalezienia optymalnego i najkorzystniejszego dla mnie rozwiązania. Dziękuję!
  Ewa Rychter
  Ewa Rychter
  2023-11-29
  Jesteśmy bardzo zadowoleni z rekuperatora, dodatkowo, że byłyśmy „trudnym przypadkiem” z projektem założonym przez innego wykonawcę. Usługa wykonana w ekspresowym tempie, wszystko dokładnie wytłumaczone, świetna obsługa klienta, naprawdę lepiej nie mogliśmy trafić 😊
  Marek Bawelkiewicz
  Marek Bawelkiewicz
  2023-11-19
  Zdecydowanie polecam jak najbardziej na plus wszystko działa jak należy firma godna polecia Wzorowa obsługa
  anna wojtaczka
  anna wojtaczka
  2023-11-18
  Bardo plecam te firme . Pełen profesjonalizm. Wszystko wytłumacza i doradza jaknajlepiej zrobic . Miła obsługa i szybki montaż. POLECAM
  Michał Hamburger
  Michał Hamburger
  2023-10-30
  Polecam! Każdy etap inwestycji przebiegł perfekcyjnie. Mieliśmy wiele wątpliwości, co do zakresu działań i wiele wątpliwości, co do możliwości pozyskania dofinansowania. Od początku mogliśmy liczyć na fachową pomoc, rozsądne i rzeczowe wskazówki i odpowiedzi na wszystkie pytania. Co ważne sam proces zgłoszenia i instalacji nie zabierał nam czasu a w pełni został zrealizowany przez firmę. Zainstalowana fotowoltaika działa bez zarzutu i produkuje tyle prądu, ile było założone. Dziękujemy za współpracę👌
  Adam Uszko
  Adam Uszko
  2023-10-21
  Instalacja fotowoltaiczna wykonana bardzo dobrze. Począwszy od świetnego doradztwa przy oferowaniu do wykonania. Otrzymałem fachowe odpowiedzi na pojawiające się pytania, dodatkowe wyliczenia w zależnosci od wariantu umiejscowienia paneli na dachu. Wykonanie zajęło 2 dni. Ekipa bardzo fachowa. Służyła odpowiedzią na każde dodatkowe pytanie i nie rozpoczynała pracy bez potwierdzenia. Panowie bardzo kulturalni. Polecam Sanerga każdemu!
  Ewa
  Ewa
  2023-10-20
  Doradzają i pomagają przy formalnościach przy otrzymaniu dotacji. Stały kontakt. Firma zamontowała fotowoltaikę i pompę ciepła praktycznie podczas mojej nieobecności.Chłopcy wymontowali stary piec, posprzątali pomieszczenie gospodarcze i zamontowali całą nową instalację niezbędną do funkcjonowania nowej. Kultura. Spokojnie mogłam zostawić ich samych. Posprzątali i zostawili po sobie porządek. Zostałam poinstruowana w zakresie obsługi i kontaktu w razie awarii. Pełen profesjonalizm. Ze spokojnym sumieniem polecam.
  Marcin Chłopik
  Marcin Chłopik
  2023-10-19
  Konkretna i rzetelna ekipa. Wszystko profesjonalnie i na czas. Pełna pomoc i doradztwo jeżeli są jakieś dodatkowe tematy do omówienia. Szybki kontakt i bardzo dobre rozwiązania techniczne. Bardzo polecam
  Dawid Borcuch
  Dawid Borcuch
  2023-10-17
  Montaż fotowoltaiki szybko, profesjonalnie, solidnie i bez zastrzeżeń. Polecam!!!

  Zobacz przykładowe realizacje na fotowoltaikę we Wałbrzychu i okolicach:

  Wałbrzych

   

   

  Zobacz realizacje PV w innych lokalizacjach: