Kalkulator opłacalności fotowoltaiki z magazynem energii

Prosty kalkulator, który od ręki zasymuluje Ci zwrot z inwestycji w fotowoltaikę i magazyn energii.

fotowoltaika i magazyn energii

Fotowoltaika Wrocław i okolice – dobór, montaż i serwis paneli słonecznych

 

W dzisiejszych bardzo niepewnych czasach, gdy ceny energii konwencjonalnej stale dynamicznie rosną, poszukujemy rozwiązań alternatywnych. W takim przypadku od razu na myśl nasuwa się fotowoltaika. Czy taka instalacja ma w ogóle sens? Kiedy zwróci się tego typu inwestycja?

Oferujemy kompleksowe podejście do tematu fotowoltaiki dla Twojego domu lub do firmy:

 • fachowe doradztwo,
 • dobór odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej,
 • kompleksowy montaż,
 • pomoc w uzyskaniu dofinansowania,
 • późniejszy serwis instalacji.

Nasza siedziba mieści się we Wrocławiu, ale obsługujemy cały obszar Dolnego Śląska, Opolskiego i dużą część Wielkopolski.

Energia ze słońca – panele fotowoltaiczne Wrocław

Instalacje fotowoltaiczne montowane na dachach lub na gruncie mają wygenerować energię ze źródła odnawialnego, czyli z promieni słonecznych. By możliwe było pokrycie zapotrzebowania jednorodzinnego domu o wielkości 150 m^2 ogrzewanego pompą ciepła, potrzeba około 18-19 paneli z fotoogniwami.

To oczywiście tylko dane szacunkowe zakładające, że instalacja ma najkorzystniejszą ekspozycję. Mimo wszystko koszt tego typu inwestycji przy obecnych regulacjach organów nadzorczych powinien zwrócić się w ciągu 8-9 lat.

Być może na pierwszy rzut oka to długo, jednak warto pamiętać, że w od momentu założenia fotowoltaiki o stosownej mocy, płacić będziemy jedynie koszty stałe, a ewentualna nadprodukcja energii będzie nam częściowo zwracana zimą.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Panele słoneczne, bo i tak nazywa się potocznie instalacje fotowoltaiczne, są przede wszystkim sposobem na ekologiczne pozyskanie prądu zasilającego nasze gospodarstwo domowe bez konieczności korzystania z elektrowni zasilanych paliwami kopalnymi.

Dzięki temu minimalizujemy emisję szkodliwych spalin, a nasze środowisko staje się czystsze. Poza tym po jednorazowej inwestycji, zdecydowanie maleją rachunki za prąd. Oczywiście, by fotowoltaika dobrze działała, konieczne jest regularne serwisowanie paneli. To jednak niewielki wydatek, który z pewnością nie przewyższy opłacanego dotąd zużycia energii.

Do instalacji tego typu może zakupić magazyn energii, który pozwala na większą niezależność energetyczną. Ponadto w czasach, gdy gaz, jak i węgiel stają się towarem deficytowym, lepiej stawiać na rozwiązania, które nie narażają nas na rosnące koszty użytkowania zwykłych urządzeń elektrycznych.

Fotowoltaika nie jest nową technologią, jednak z roku na rok na rynku pojawiają się coraz bardziej innowacyjne propozycje przedłużające żywotność paneli oraz maksymalizujące ich efektywność. Inwestując w takie rozwiązania nie tylko dbamy o środowisko, ale także o swój portfel. Zapytaj o ofertę na instalacje fotowoltaiczne Wrocław.

czytaj dalej

Skorzystaj z darmowej wyceny:


  Fotowoltaika z magazynem energii i dofinansowaniem we Wrocławiu

  Energia słoneczna nabiera na znaczeniu jako czyste i odnawialne źródło energii. Panele fotowoltaiczne oraz magazyny energii są coraz częściej wybierane przez osoby prywatne oraz firmy, które poszukują alternatywy dla tradycyjnych źródeł prądu. Rozwój technologi w tej dziedzinie otwiera nowe możliwości dla odbiorców indywidualnych i przedsiębiorstw.

  Systemy fotowoltaiczne z magazynowaniem energii umożliwiają nie tylko pozyskiwanie energii ze słońca, leż także jej przechowywanie do późniejszego użytku. Jest to szczególnie istotne, gdy produkcja energii przewyższa aktualne zapotrzebowanie, bądź w przypadkach, kiedy dostęp do sieci energetycznej jest ograniczony. Magazyny energii zapewniają większą niezależność oraz stabilność w dostawach prądu.

  Oprócz korzyści ekologicznych, instalacja fotowoltaiczna doposażona w magazyn energii może przynieść oszczędności w domowym budżecie. Redukcja poboru prądu z sieci przekłada się na niższe rachunki za energię elektryczną, jednocześnie zmniejszając ślad węglowy użytkownika. W dobie zmian klimatycznych, inwestycje w stają się nie tylko kwestią oszczędności, ale i odpowiedzialności społecznej.

  Dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii we Wrocławiu

  We Wrocławiu mieszkańcy mogą skorzystać z różnorodnych programów dofinansowania dla systemów fotowoltaicznych i magazynów energii. Programy te oferowane są przez instytucje państwowe oraz lokalne organy samorządowe, a także prywatne instytucje finansowe. Ułatwiają one inwestycję w nowoczesne technologie poprzez zmniejszenie początkowych kosztów instalacji. Mogą znacząco przyczynić się do wzrostu zainteresowania technologiami ekologicznymi.

  Projektowanie instalacji fotowoltaiki Wrocław

  Jeżeli zastanawiasz się nad dodaniem samoistnego systemu energii do swojego domu, to nie jesteś sam. Coraz więcej osób rozważa tego rodzaju rozwiązanie, zwłaszcza w obliczu narastającego kryzysu. Dla wielu właścicieli domów decyzja o przejściu na energię słoneczną (montaż instalacji fotowoltaicznej), instalacji pomp ciepła lub zamontowaniu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja) jest procesem dwuczęściowym.

  Pierwsza to strona finansowa – trzeba sobie zadać pytanie czy taka inwestycja w instalacje fotowoltaiczne ostatecznie się zwróci i czy instalacja fotowoltaiczna zmniejszy lub wyeliminuje rachunki za prąd? Zakładając, że odpowiedź brzmi „tak”, czas najwyższy przejść do bardziej praktycznej części tego procesu. Jak się do tego zabrać, gdzie uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania i w jaki sposób doprowadzić inwestycje do finalizacji?

  Wykonujemy kompletne projekty instalacji:

  • fachowe doradztwo przed wykonaniem projektu,
  • indywidualny projekt instalacji,
  • kompleksowy montaż,
  • pomoc w uzyskaniu dofinansowania,
  • serwis, weryfikacja sprawności instalacji.

  Nasza siedziba mieści się we Wrocławiu, ale obsługujemy cały obszar Dolnego Śląska, Opolskie oraz część Wielkopolski.

  Krok pierwszy – wybór miejsca instalacji

  W przypadku projektowania instalacji fotowoltaicznych słowo kluczowe w tym wypadku to „nasłonecznienie”. Trzeba od razu wyłożyć kawę na ławę i skonstatować, że panele słoneczne (choćby najlepsze) nie będą właściwie działać na dachach mocno zacienionych przez drzewa lub sąsiednie konstrukcje architektoniczne. Inne przeszkody dla montażu paneli fotowoltaicznych to niewystarczająca powierzchnia dachu, wiekowa i niestabilna konstrukcja lub poziom nachylenia. Trzeba bowiem wiedzieć, że zazwyczaj panele fotowoltaiczne najlepiej sprawdzają się na dachach wychodzących na południe i posiadających nachylenie od 15 do 40 stopni.

  Podobnie jest zresztą w przypadku pomp ciepła czy systemów do rekuperacji. Także w tym wypadku liczy się miejsce instalacji. Kluczowe znaczenie mają tutaj takie zmienne jak wielkość całego systemu oraz generowany hałas w czasie pracy. Bardzo istotny jest szybki dostęp w razie ewentualnej awarii i konieczności przeprowadzenia prac konserwacyjnych.

  Krok drugi – zlecenie właściwego projektu

  I znowu warto powierzyć ten etap w ręce profesjonalistów. Chociaż cel działania wszystkich urządzeń energetycznych jest z natury rzeczy podobny, kluczową różnicą jest ich wydajność – ile światła słonecznego faktycznie zamieniają na energię, a w przypadku pomp ciepła stosunek ilości dostarczonego ciepła do ilości energii elektrycznej zużytej przez pompę. W przypadku urządzeń do rekuperacji zwrócić należy uwagę na ilość odzysku ciepła z powietrza, które może sięgać nawet 90%. Zazwyczaj urządzenia o wysokiej wydajności mają wyższą cenę, ale wytwarzają więcej energii elektrycznej przez cały okres eksploatacji.

  Konkludując, projektowanie instalacji energetycznych należy zlecić firmie, która działa w branży od dłuższego czasu i przeprowadzi cały proces od początku do końca. Lepiej unikać tych, którzy sprzedają systemy energii zainstalowane przez osoby trzecie. Są to pośrednicy, którzy zatrudniają wykonawców i nie ponoszą odpowiedzialności za jakość lub wydajność instalacji.

  Montaż fotowoltaiki

  Wybór fotowoltaiki stale zyskuje na znaczeniu jako alternatywne źródło energii. Warto rozważyć montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim domu, bądź w zakładzie pracy. Zoptymalizuje to i obniży koszty ogrzewania przy jednoczesnym dbaniu o ekologię. Nasza firma zajmuje się kompleksowym montażem paneli fotowoltaicznych na obszarze całego Dolnego Śląska, województwa Opolskiego oraz częściowo Wielkopolskiego.

  Siedziba naszej firmy mieści się we Wrocławiu. Wyróżnia nas bogate doświadczenie wynikające z dużej liczby wykonanych montaży instalacji fotowoltaicznych. Z naszej strony oferujemy:

  • profesjonalne doradztwo
  • wykonanie audytu energetycznego i dobór odpowiedniej metody montażu
  • realizację wykonania usługi montażu w terminie
  • pomoc w otrzymaniu dofinansowania z wybranego programu
  • wsparcie techniczne – serwis i weryfikację sprawności wykonanej instalacji

   

  czytaj dalej

  e-mail

  biuro@sanerga.pl

  adres

  ul. Konwaliowa 23, 55-040 Kobierzyce

  Mariusz Lach
  Mariusz Lach
  2024-01-10
  W 100% godna polecenia firma. Na każdym etapie realizacji fotowoltaiki: ofertowanie, realizacja, dokumentacja i kompleksowa pomoc w dofinansowaniu. Mieszkam kilkadziesiąt km od Wrocławia, ale nie było żadnych problemów z szybkim montażem. Życzyłbym sobie, aby inni wykonawcy z podobną rzetelnością podchodzili do zleceń. Dziękuję i na pewno zgłoszę się za jakiś czas w sprawie rozbudowy instalacji fotowoltaicznej.
  Elzbieta Wernio
  Elzbieta Wernio
  2023-12-20
  Super profesjonalizm, słowność, kultura i pełne zawodowstwo. Bardzo polecam firmę i fantastyczną ekipę montującą oraz całą obsługę projektu, który był jednak wyzwaniem, aż do znalezienia optymalnego i najkorzystniejszego dla mnie rozwiązania. Dziękuję!
  Ewa Rychter
  Ewa Rychter
  2023-11-29
  Jesteśmy bardzo zadowoleni z rekuperatora, dodatkowo, że byłyśmy „trudnym przypadkiem” z projektem założonym przez innego wykonawcę. Usługa wykonana w ekspresowym tempie, wszystko dokładnie wytłumaczone, świetna obsługa klienta, naprawdę lepiej nie mogliśmy trafić 😊
  Marek Bawelkiewicz
  Marek Bawelkiewicz
  2023-11-19
  Zdecydowanie polecam jak najbardziej na plus wszystko działa jak należy firma godna polecia Wzorowa obsługa
  anna wojtaczka
  anna wojtaczka
  2023-11-18
  Bardo plecam te firme . Pełen profesjonalizm. Wszystko wytłumacza i doradza jaknajlepiej zrobic . Miła obsługa i szybki montaż. POLECAM
  Michał Hamburger
  Michał Hamburger
  2023-10-30
  Polecam! Każdy etap inwestycji przebiegł perfekcyjnie. Mieliśmy wiele wątpliwości, co do zakresu działań i wiele wątpliwości, co do możliwości pozyskania dofinansowania. Od początku mogliśmy liczyć na fachową pomoc, rozsądne i rzeczowe wskazówki i odpowiedzi na wszystkie pytania. Co ważne sam proces zgłoszenia i instalacji nie zabierał nam czasu a w pełni został zrealizowany przez firmę. Zainstalowana fotowoltaika działa bez zarzutu i produkuje tyle prądu, ile było założone. Dziękujemy za współpracę👌
  Adam Uszko
  Adam Uszko
  2023-10-21
  Instalacja fotowoltaiczna wykonana bardzo dobrze. Począwszy od świetnego doradztwa przy oferowaniu do wykonania. Otrzymałem fachowe odpowiedzi na pojawiające się pytania, dodatkowe wyliczenia w zależnosci od wariantu umiejscowienia paneli na dachu. Wykonanie zajęło 2 dni. Ekipa bardzo fachowa. Służyła odpowiedzią na każde dodatkowe pytanie i nie rozpoczynała pracy bez potwierdzenia. Panowie bardzo kulturalni. Polecam Sanerga każdemu!
  Ewa
  Ewa
  2023-10-20
  Doradzają i pomagają przy formalnościach przy otrzymaniu dotacji. Stały kontakt. Firma zamontowała fotowoltaikę i pompę ciepła praktycznie podczas mojej nieobecności.Chłopcy wymontowali stary piec, posprzątali pomieszczenie gospodarcze i zamontowali całą nową instalację niezbędną do funkcjonowania nowej. Kultura. Spokojnie mogłam zostawić ich samych. Posprzątali i zostawili po sobie porządek. Zostałam poinstruowana w zakresie obsługi i kontaktu w razie awarii. Pełen profesjonalizm. Ze spokojnym sumieniem polecam.
  Marcin Chłopik
  Marcin Chłopik
  2023-10-19
  Konkretna i rzetelna ekipa. Wszystko profesjonalnie i na czas. Pełna pomoc i doradztwo jeżeli są jakieś dodatkowe tematy do omówienia. Szybki kontakt i bardzo dobre rozwiązania techniczne. Bardzo polecam
  Dawid Borcuch
  Dawid Borcuch
  2023-10-17
  Montaż fotowoltaiki szybko, profesjonalnie, solidnie i bez zastrzeżeń. Polecam!!!

  Przykładowe miasta (obszary powiatów i gmin), w których montowaliśmy fotowoltaikę:

  Wrocław

  Wrocław

  Obszar gminy i powiatu wrocławskiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  Wałbrzych

  Fotowoltaika Wałbrzych – panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu wałbrzyskiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z niepewnością związaną z dostępnością surowców. Należą do nich na przykład węgiel i inne paliwa stałe. Energia odnawialna wydaje się więc być rozsądnym i efektywnym rozwiązaniem. Pozwala bowiem na tanie i przyjazne środowisku pozyskiwanie energii niezbędnej do ogrzewania domu, czy też użytkowania urządzeń elektrycznych.

   

  Legnica

  Fotowoltaika Legnica – panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu legnickiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  Obecnie branża fotowoltaiczna przeżywa okres wysokiej popularności. Sprzedaż elementów instalacji i jej montaż to temat, o którym słyszymy niemalże na każdym kroku. Dzięki różnym formom dofinansowania, można obniżyć koszt założenia fotowoltaiki na etapie inwestycji. Następnie, już po montażu, pozostaje cieszyć się zwrotem w postaci niskich rachunków. Wszystko to przy wykorzystaniu energii przyjaznej środowisku.

  Jelenia Góra

  Fotowoltaika Jelenia Góra – panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu jeleniogórskiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  Warto wiedzieć, co tak naprawdę wchodzi w skład instalacji fotowoltaicznej. Składają się na nią: panele pokryte szkłem hartowanym oraz ogniwa fotowoltaiczne, w których powstaje energia elektryczna. Ponadto zalicza się tutaj inwerter inaczej zwany też falownikiem, który przemienia prąd stały na prąd zmienny. Oprócz tego instalacja zawiera kable solarne i złącza pozwalające na spojenie elementów instalacji w jedną całość. Do tego dochodzą elementy konstrukcji montażowej, które są istotnym kosztem oraz zabezpieczenia elektryczne.

   

  Lubin

  Fotowoltaika Lubin – panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu lubińskiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  By montaż instalacji został przeprowadzony prawidłowo i bezpiecznie, powinna wykonać go wykwalifikowana firma wyspecjalizowana w zakresie fotowoltaiki. Zagwarantuje nam ona profesjonalne podejście, odpowiednią jakość wykonania i trwałość inwestycji. Oszczędzi także czas, bowiem nie będziemy musieli się trudzić samodzielnym zamontowaniem paneli. Co więcej, otrzymamy także gwarancję na elementy instalacji, która pozwoli na bezstresowe ich użytkowanie.

  Świdnica

  Fotowoltaika Świdnica – panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu świdnickiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  Istotną kwestią jest także serwis instalacji. Do jego przeprowadzenia powinny skłonić nas pewne czynniki. Należą do nich spadek wydajności instalacji, czy też wyższe opłaty za prąd. Przesłanką może być także uszkodzenie elementu bądź elementów instalacji np. paneli, bądź inna niż dotychczas praca falownika. Do uszkodzeń dochodzi niezwykle rzadko, a przeglądy zalecamy co 3 lata.

  Trzebnica

  Fotowoltaika Trzebnica – panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu trzebnickiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  Serwis instalacji fotowoltaicznej powinien odbywać się w określonych odstępach czasu. Składają się na niego: ogólna wzrokowa inspekcja części konstrukcji i weryfikacja zabezpieczeń. W ramach serwisu wykonuje się także pomiary, weryfikuje elementy urządzenia pod kątem stabilności, czy korozji. Kontrolowane są też przewody, sprawdzana czystość modułów, panele są także myte.

  Oleśnica

  Fotowoltaika Oleśnica – panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu oleśnickiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  Oprócz tego istotnymi elementami serwisu są diagnostyka inwertera oraz naprawa bądź wymiana uszkodzonych urządzeń instalacji. Nie zawsze wszystkie wymienione czynności powinny być wykonane jednocześnie. Warto jednak pamiętać o nich i wykonywać jedną, bądź kilka raz na jakiś czas. Wówczas serwis będzie skuteczną metodą na przedłużenie żywotności instalacji i efektywne jej wykorzystanie.

  Widać więc, że kompleksowa obsługa to kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, zarówno w przypadku przedsiębiorstw, jak też gospodarstw domowych. Pozwoli to cieszyć się instalacją fotowoltaiczną przez długi czas.

  Oława

  Fotowoltaika Oława – panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu oławskiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  Energie elektryczna staje się coraz droższa i co gorsze, ze względu na kryzys jej dostępność może być ograniczana. W takiej sytuacji szukanie alternatywnych źródeł jej pozyskiwania staje się jeszcze bardziej istotne.

  Dzierżoniów

  Fotowoltaika Dzierżoniów – panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu dzierżoniowskiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  Oczywiście obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które umożliwiają czerpanie prądu ze źródeł odnawialnych. Jednym z nich jest fotowoltaika, która na przestrzeni lat stopniowo stawała się coraz popularniejsza.

  Rawicz

  Fotowoltaika Rawicz – panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu rawickiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  Dziś wielu osobom trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez instalacji fotowoltaicznej. Dlaczego tak jest i czy warto samemu inwestować w tę technologię?

  Kłodzko

  Fotowoltaika Kłodzko – panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu kłodzkiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  Korzyści z wykorzystania fotowoltaiki. Fotowoltaika to pozyskiwanie energii dzięki słońcu. Wykorzystanie specjalnych paneli pozwala wytworzyć prąd stały, który później jest zamieniany na prąd przemienny wykorzystywany do zasilania niezbędnych urządzeń.

  Opole

  Fotowoltaika Opole – panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu opolskiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  Proces opiera się na działaniu odpowiednio zaprojektowanej i wykonanej instalacji. Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne powinny być tworzone przez doświadczone ekipy fachowców, dlatego pracę najlepiej zlecić sprawdzonym, wyspecjalizowanym podmiotom.

  Kępno

  Fotowoltaika Kępno – panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu kępińskiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  To zaprocentuje tym, że konfiguracja będzie mogła działać efektywnie bez jakichkolwiek awarii, a przy tym przyniesie realne korzyści ekonomiczne. Profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej pozwoli nam produkować energię elektryczną skutecznie i bezproblemowo.

  Nysa

  Fotowoltaika Nysa – panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu nyskiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  W dłuższej perspektywie czasu fotowoltaika przyczyni się bowiem do obniżenia rachunków. Ponadto pomoże dbać o środowisko i zwiększy poziom bezpieczeństwa, czy to w domu jednorodzinnym, czy innym budynku.

  Brzeg

  Fotowoltaika Brzeg – Panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu brzeskiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  Koszty fotowoltaiki – czy to opłacalne rozwiązanie? Dzisiejsze instalacje fotowoltaiczne są na tyle zaawansowane, że mogą kosztować naprawdę dużo. Główne koszty to oczywiście panele, które są najważniejszym elementem układu, ale oprócz nich należy wymienić inwerter, a więc urządzenie zamieniające prąd stały na przemienny, oraz konstrukcję nośną wraz z okablowaniem i uchwytami.

  Ostrów Wielkopolski

  Fotowoltaika Ostrów Wielkopolski – panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu ostrowskiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  Kosztowny jest również sam montaż, którego cena jest uzależniona od tego, przez kogo zostanie zrealizowany. Nie bez znaczenia jest też rozmiar planowanej inwestycji.

  Krotoszyn

  Fotowoltaika Krotoszyn – panele fotowoltaiczne

  Obszar gminy i powiatu krotoszyńskiego na którym montowaliśmy fotowoltaikę.

  Wszystko sprowadza się więc do tego, że obciążenie finansowe to kwestia indywidualna. To z czego należy zdawać sobie sprawę, to fakt, że nawet jeśli wdrożenie fotowoltaiki spowoduje wyczyszczenie portfela, to po pewnym czasie użytkowania instalacja zacznie niwelować opłaty za energię. To powoduje, że zdecydowanie opłaca się postawić na to rozwiązanie. Montaż paneli fotowoltaicznych będzie ekonomicznie uzasadniony.

  Jak widać warto stawiać na odnawialne źródła energii, np. instalację fotowoltaiczną, a także pompy ciepła, czy rekuperację. Fotowoltaika Wrocław – zapytaj o ofertę montażu instalacji fotowoltaicznych najwyższej jakości na terenie Wrocławia oraz na terenie Dolnego Śląska.  Wybierz najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu i firmy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie fotowoltaiki, cechuje nas indywidualne podejście, pełen profesjonalizm, oferujemy najlepsze urządzenia. Skorzystaj z odnawialnych źródeł energii elektrycznej i z możliwości obniżenia rachunków za prąd. Skontaktuj się z nami, napisz lub zadzwoń i powiedz czego potrzebujesz. Zachęcamy do kontaktu osoby prywatne, firmy i instytucje. Z nasza firmą warto inwestować. Ciesz się z czystej energii. Fotowoltaika to doskonały wybór.

  Zobacz realizacje na fotowoltaikę w innych lokalizacjach: