Rekuperacja Wrocław i okolice – dobór, sprzedaż i montaż

 

W ostatnim czasie na pewno coraz częściej spotykasz się ze słowem „rekuperacja”, „systemy rekuperacji” – czy to podczas czytania artykułów internetowych, czy przechadzając się ulicą i trafiając na bilbord dotyczący sprzedaży, montażu, serwisu tego systemu rekuperacji. Ten temat powinien stać Ci się bliższy, jeśli jesteś na etapie budowy domu. A więc czym tak naprawdę jest rekuperacja  i jakie są jej zalety? Sprawdź poniżej.

Napisz lub zadzwoń – chętnie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertą na montaż rekuperacji:

 • profesjonalne doradztwo,
 • dobór odpowiedniej rekuperacji,
 • kompleksowy montaż,
 • pomoc w uzyskaniu dofinansowania,
 • serwis, weryfikacja sprawności instalacji,

Nasza siedziba mieści się we Wrocławiu, ale obsługujemy cały obszar Dolnego Śląska, województwo Opolskie oraz część Wielkopolski.

System rekuperacji – czym jest wentylacja mechaniczna?

Rekuperacja to alternatywa dla tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej. Dzięki urządzeniu jakim jest rekuperator możliwe jest odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego, co służy następnie do ogrzewania powietrza nawiewanego do domu. Co więcej, system filtruje i oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń kurzu i pyłów, zapewniając jego czystość. Jest to świetna alternatywa dla alergików.

Dzięki systemowi rekuperacji możesz pożegnać się z dużymi stratami ciepła, generowanymi przez konieczność wietrzenia pomieszczeń zimą. Cały obieg sterowany przebiega w końcu mechanicznie! Jeśli redukowane są straty ciepła to automatycznie zwiększają się oszczędności związane z eksploatacją. Mogą one wynieść nawet do 50% w porównaniu do działającej wentylacji tradycyjnej (grawitacyjnej).

Jak znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się systemami rekuperacji?

Jeśli zdecydowałeś się już na rozwiązanie jakim jest rekuperacja z odzyskiem ciepła, kolejnym krokiem staje się znalezienie odpowiedniej firmy, która może Ci w tym temacie pomóc. Na rynku, w związku z rosnącym zainteresowaniem systemem wentylacji mechanicznej, jest ich w ostatnim czasie coraz więcej.

Na co przede wszystkim zwrócić uwagę podczas wyboru systemu wentylacji i wykonawcy? Najważniejsze żeby firma oferowała kompleksową usługę – to znaczy sprzedaż, montaż i serwis. Nawiązując współpracę warto od razu zapytać o to czy poza zamontowaniem systemu, firma gwarantuje możliwość serwisowania. W końcu efektywny system rekuperacji to ten, który jest cyklicznie kontrolowany pod kątem jakości.

Dodatkowo, warto spytać o doświadczenie. Jeśli firma dopiero zaczyna i nie miała do czynienia z dużą ilością realizacji – nawiązanie współpracy może być ryzykowanym krokiem. Ofert firm zajmujących się rekuperacją najlepiej szukać w Internecie – szczególnie, że dzięki temu możesz od razu sugerować się opiniami klientów.

Masz pytania o system wentylacyjny, odzysk ciepła, gruntowy wymiennik ciepła? Chcesz wiedzieć jak działa rekuperacja (Wrocław) i jak odbywa się wymiana powietrza? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na rekuperatory Wrocław (rekuperacja Wrocław). Dobierzemy, zaprojektujemy, zainstalujemy wysokiej klasy system wentylacji odpowiedni do Twoich potrzeb. Dobierzemy rodzaj zastosowanej instalacji optymalny dla Twojego budynku. Pod uwagę weźmiemy podstawowe czynniki, jak choćby metraż domu, czy liczba pomieszczeń. Dzięki temu zyskasz gwarancje wysokiej sprawności i zawsze świeże powietrze.

Interesuje Cię pompa ciepła lub fotowoltaika? Również służymy pomocą. Planujesz budowę domu? Zleć montaż instalacji profesjonalistom, już na etapie prac budowlanych. Zadbaj o jakość powietrza i optymalną temperaturę w pomieszczeniach. Zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego.

czytaj dalej

Skorzystaj z darmowej wyceny:


  e-mail

  biuro@sanerga.pl

  adres

  ul. Konwaliowa 23, 55-040 Kobierzyce

  Mariusz Lach
  Mariusz Lach
  2024-01-10
  W 100% godna polecenia firma. Na każdym etapie realizacji fotowoltaiki: ofertowanie, realizacja, dokumentacja i kompleksowa pomoc w dofinansowaniu. Mieszkam kilkadziesiąt km od Wrocławia, ale nie było żadnych problemów z szybkim montażem. Życzyłbym sobie, aby inni wykonawcy z podobną rzetelnością podchodzili do zleceń. Dziękuję i na pewno zgłoszę się za jakiś czas w sprawie rozbudowy instalacji fotowoltaicznej.
  Elzbieta Wernio
  Elzbieta Wernio
  2023-12-20
  Super profesjonalizm, słowność, kultura i pełne zawodowstwo. Bardzo polecam firmę i fantastyczną ekipę montującą oraz całą obsługę projektu, który był jednak wyzwaniem, aż do znalezienia optymalnego i najkorzystniejszego dla mnie rozwiązania. Dziękuję!
  Ewa Rychter
  Ewa Rychter
  2023-11-29
  Jesteśmy bardzo zadowoleni z rekuperatora, dodatkowo, że byłyśmy „trudnym przypadkiem” z projektem założonym przez innego wykonawcę. Usługa wykonana w ekspresowym tempie, wszystko dokładnie wytłumaczone, świetna obsługa klienta, naprawdę lepiej nie mogliśmy trafić 😊
  Marek Bawelkiewicz
  Marek Bawelkiewicz
  2023-11-19
  Zdecydowanie polecam jak najbardziej na plus wszystko działa jak należy firma godna polecia Wzorowa obsługa
  anna wojtaczka
  anna wojtaczka
  2023-11-18
  Bardo plecam te firme . Pełen profesjonalizm. Wszystko wytłumacza i doradza jaknajlepiej zrobic . Miła obsługa i szybki montaż. POLECAM
  Michał Hamburger
  Michał Hamburger
  2023-10-30
  Polecam! Każdy etap inwestycji przebiegł perfekcyjnie. Mieliśmy wiele wątpliwości, co do zakresu działań i wiele wątpliwości, co do możliwości pozyskania dofinansowania. Od początku mogliśmy liczyć na fachową pomoc, rozsądne i rzeczowe wskazówki i odpowiedzi na wszystkie pytania. Co ważne sam proces zgłoszenia i instalacji nie zabierał nam czasu a w pełni został zrealizowany przez firmę. Zainstalowana fotowoltaika działa bez zarzutu i produkuje tyle prądu, ile było założone. Dziękujemy za współpracę👌
  Adam Uszko
  Adam Uszko
  2023-10-21
  Instalacja fotowoltaiczna wykonana bardzo dobrze. Począwszy od świetnego doradztwa przy oferowaniu do wykonania. Otrzymałem fachowe odpowiedzi na pojawiające się pytania, dodatkowe wyliczenia w zależnosci od wariantu umiejscowienia paneli na dachu. Wykonanie zajęło 2 dni. Ekipa bardzo fachowa. Służyła odpowiedzią na każde dodatkowe pytanie i nie rozpoczynała pracy bez potwierdzenia. Panowie bardzo kulturalni. Polecam Sanerga każdemu!
  Ewa
  Ewa
  2023-10-20
  Doradzają i pomagają przy formalnościach przy otrzymaniu dotacji. Stały kontakt. Firma zamontowała fotowoltaikę i pompę ciepła praktycznie podczas mojej nieobecności.Chłopcy wymontowali stary piec, posprzątali pomieszczenie gospodarcze i zamontowali całą nową instalację niezbędną do funkcjonowania nowej. Kultura. Spokojnie mogłam zostawić ich samych. Posprzątali i zostawili po sobie porządek. Zostałam poinstruowana w zakresie obsługi i kontaktu w razie awarii. Pełen profesjonalizm. Ze spokojnym sumieniem polecam.
  Marcin Chłopik
  Marcin Chłopik
  2023-10-19
  Konkretna i rzetelna ekipa. Wszystko profesjonalnie i na czas. Pełna pomoc i doradztwo jeżeli są jakieś dodatkowe tematy do omówienia. Szybki kontakt i bardzo dobre rozwiązania techniczne. Bardzo polecam
  Dawid Borcuch
  Dawid Borcuch
  2023-10-17
  Montaż fotowoltaiki szybko, profesjonalnie, solidnie i bez zastrzeżeń. Polecam!!!

  Przykładowe miasta (obszary powiatów i gmin), w których montowaliśmy rekuperację:

  Wrocław

  Wrocław

  Obszar gminy i powiatu wrocławskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Wałbrzych

  Rekuperacja Wałbrzych

  Obszar gminy i powiatu wałbrzyskiego na którym montowaliśmy rekuperację

   

  Legnica

  Rekuperacja Legnica

  Obszar gminy i powiatu legnickiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Jelenia Góra

  Rekuperacja Jelenia Góra

  Obszar gminy i powiatu jeleniogórskiego na którym montowaliśmy rekuperację

   

  Lubin

  Rekuperacja Lubin

  Obszar gminy i powiatu lubińskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Świdnica

  Rekuperacja Świdnica

  Obszar gminy i powiatu świdnickiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Oleśnica

  Rekuperacja Oleśnica

  Obszar gminy i powiatu oleśnickiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Oława

  Rekuperacja Oława

  Obszar gminy i powiatu oławskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Dzierżoniów

  Rekuperacja Dzierżoniów

  Obszar gminy i powiatu dzierżoniowskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Trzebnica

  Rekuperacja Trzebnica

  Obszar gminy i powiatu trzebnickiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Kłodzko

  Rekuperacja Kłodzko

  Obszar gminy i powiatu kłodzkiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Opole

  Rekuperacja Opole

  Obszar gminy i powiatu opolskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Rawicz

  Rekuperacja Rawicz

  Obszar gminy i powiatu rawickiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Nysa

  Rekuperacja Nysa

  Obszar gminy i powiatu nyskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Brzeg

  Rekuperacja Brzeg

  Obszar gminy i powiatu brzeskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Kępno

  Rekuperacja Kępno

  Obszar gminy i powiatu kępińskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Ostrów Wielkopolski

  Rekuperacja Ostrów Wielkopolski

  Obszar gminy i powiatu ostrowskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Krotoszyn

  Rekuperacja Krotoszyn

  Obszar gminy i powiatu krotoszyńskiego na którym montowaliśmy rekuperację