Rekuperacja Wrocław i okolice – dobór, sprzedaż i montaż

 

W ostatnim czasie na pewno coraz częściej spotykasz się ze słowem „rekuperacja”, „systemy rekuperacji” – czy to podczas czytania artykułów internetowych, czy przechadzając się ulicą i trafiając na bilbord dotyczący sprzedaży, montażu, serwisu tego systemu rekuperacji. Ten temat powinien stać Ci się bliższy, jeśli jesteś na etapie budowy domu. A więc czym tak naprawdę jest rekuperacja  i jakie są jej zalety? Sprawdź poniżej.

Napisz lub zadzwoń – chętnie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertą na montaż rekuperacji:

 • profesjonalne doradztwo,
 • dobór odpowiedniej rekuperacji,
 • kompleksowy montaż,
 • pomoc w uzyskaniu dofinansowania,
 • serwis, weryfikacja sprawności instalacji,

Nasza siedziba mieści się we Wrocławiu, ale obsługujemy cały obszar Dolnego Śląska, województwo Opolskie oraz część Wielkopolski.

System rekuperacji – czym jest wentylacja mechaniczna?

Rekuperacja to alternatywa dla tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej. Dzięki urządzeniu jakim jest rekuperator możliwe jest odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego, co służy następnie do ogrzewania powietrza nawiewanego do domu. Co więcej, system filtruje i oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń kurzu i pyłów, zapewniając jego czystość. Jest to świetna alternatywa dla alergików.

Dzięki systemowi rekuperacji możesz pożegnać się z dużymi stratami ciepła, generowanymi przez konieczność wietrzenia pomieszczeń zimą. Cały obieg sterowany przebiega w końcu mechanicznie! Jeśli redukowane są straty ciepła to automatycznie zwiększają się oszczędności związane z eksploatacją. Mogą one wynieść nawet do 50% w porównaniu do działającej wentylacji tradycyjnej (grawitacyjnej).

Jak znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się systemami rekuperacji?

Jeśli zdecydowałeś się już na rozwiązanie jakim jest rekuperacja z odzyskiem ciepła, kolejnym krokiem staje się znalezienie odpowiedniej firmy, która może Ci w tym temacie pomóc. Na rynku, w związku z rosnącym zainteresowaniem systemem wentylacji mechanicznej, jest ich w ostatnim czasie coraz więcej.

Na co przede wszystkim zwrócić uwagę podczas wyboru systemu wentylacji i wykonawcy? Najważniejsze żeby firma oferowała kompleksową usługę – to znaczy sprzedaż, montaż i serwis. Nawiązując współpracę warto od razu zapytać o to czy poza zamontowaniem systemu, firma gwarantuje możliwość serwisowania. W końcu efektywny system rekuperacji to ten, który jest cyklicznie kontrolowany pod kątem jakości.

Dodatkowo, warto spytać o doświadczenie. Jeśli firma dopiero zaczyna i nie miała do czynienia z dużą ilością realizacji – nawiązanie współpracy może być ryzykowanym krokiem. Ofert firm zajmujących się rekuperacją najlepiej szukać w Internecie – szczególnie, że dzięki temu możesz od razu sugerować się opiniami klientów.

Masz pytania o system wentylacyjny, odzysk ciepła, gruntowy wymiennik ciepła? Chcesz wiedzieć jak działa rekuperacja (Wrocław) i jak odbywa się wymiana powietrza? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na rekuperatory Wrocław (rekuperacja Wrocław). Dobierzemy, zaprojektujemy, zainstalujemy wysokiej klasy system wentylacji odpowiedni do Twoich potrzeb. Dobierzemy rodzaj zastosowanej instalacji optymalny dla Twojego budynku. Pod uwagę weźmiemy podstawowe czynniki, jak choćby metraż domu, czy liczba pomieszczeń. Dzięki temu zyskasz gwarancje wysokiej sprawności i zawsze świeże powietrze.

Interesuje Cię pompa ciepła lub fotowoltaika? Również służymy pomocą. Planujesz budowę domu? Zleć montaż instalacji profesjonalistom, już na etapie prac budowlanych. Zadbaj o jakość powietrza i optymalną temperaturę w pomieszczeniach. Zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego.

czytaj dalej

Skorzystaj z darmowej wyceny:


  e-mail

  biuro@sanerga.pl

  adres

  ul. Konwaliowa 23, 55-040 Kobierzyce

  Kamil Góral
  Kamil Góral
  2023-09-20
  Firma bardzo rzetelna. Pompa ciepła zamówiona z wyprzedzeniem, pomimo opóźnień na budowie po mojej stronie cierpliwie czekali (na montaż i płatność). Pompa zamontowana bardzo dobrze. Działa tak jak trzeba. Przy pierwszych pytaniach to Panowie obierali ode mnie telefon nawet o 19-20. Podsumowując: sprzedaż na wysokim poziomie, usługa na wysokim poziomie, obsługa po na wysokim poziomie. Tak trzymajcie!!!
  Marek Keram
  Marek Keram
  2023-08-19
  Montaż pompy ciepła przebiegł sprawnie. Polecam firmę. Czekamy teraz na zimę, zobaczymy jak się sprawdzi.
  Monika Pawłowska
  Monika Pawłowska
  2023-08-07
  Polecam firmę SANERGA. Montaż instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła wykonany profesjonalnie i solidnie. Bardzo dobry kontakt z wykonawcą.
  Przemek Dobrzynski
  Przemek Dobrzynski
  2023-07-28
  Polecam wszystko jak najlepszym porządku szybki montaż i według umowy Polecam
  Grzegorz Pal
  Grzegorz Pal
  2023-07-14
  Po miesiącu użytkowania fotowoltaiki mogę w pełni polecić Sanenerge. Sam montaż instalacji odbył się bardzo sprawnie i bez problemów. Ekipa miła zostawiła po sobie porządek, reagowali na prośby i sugestie co do moich oczekiwań. Również obsługa posprzedazowa okazała się pozytywna, po kilku dniach w trakcie fali upałów okazało się że napięcie w sieci jest za wysokie i powoduje rozłączenia awaryjne falownika. Serwis przygotował mi komplet dokumentów z pomiarami protokołem reklamacyjnym i wytycznymi które złożyłem do Tauronu. W ciągu kilku dni przyjechał elektryk z Tauronu, po zrobieniu pomiarów obniżono napięcie na głównym transformatorze, od tego momentu wszytko dziala sprawnie.
  Krzyś Białecki
  Krzyś Białecki
  2023-07-02
  Firma godna polecenia. Profesjonalny montaż. Wszystkiego szybko sprawnie i uczciwie.
  zdzislaw martyniak
  zdzislaw martyniak
  2023-06-24
  Współpraca z firmą Sanerga od pierwszego kontaktu była w pełni profesjonalna.Montaż instalacji fotowoltaicznej ,magazynu energii oraz klimatyzacji odbył się sprawnie , terminowo. Jakość poleconych urządzeń wysoka . Kontakt oraz obsługa przed i po założeniu instalacji wzorowa. Pomoc przy składaniu wniosku z programu Mój Prąd . Szczerze polecam firmę Sanerga
  Suuch Suchy
  Suuch Suchy
  2023-06-06
  Wszytko na najwyższym poziomie👍
  Kamil Gajecki
  Kamil Gajecki
  2023-05-30
  Współpraca z firmą Sanerga to czysta przyjemność. Profesjonalizm od pierwszego kontaktu, do zamknięcia zlecenia. Ekipa montująca klimatyzację bardzo sympatyczna i fachowa. Polecam serdecznie
  Adriana Wołosz-Sołtys
  Adriana Wołosz-Sołtys
  2023-05-24
  Pełen profesjonalizm. Instalacja zamontowana profesjonalnie w ciągu dwóch dni. Użyte materiały i sprzęt wysokiej jakości. Kontakt, oraz obsługa przed i po założeniu instalacji wzorowa. Pomagają w otrzymaniu dotacji jak również w otrzymaniu kredytu na sfinansowanie instalacji. Zdecydowanie polecam firmę Sanerga.

  Przykładowe miasta (obszary powiatów i gmin), w których montowaliśmy rekuperację:

  Wrocław

  Wrocław

  Obszar gminy i powiatu wrocławskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Wałbrzych

  Rekuperacja Wałbrzych

  Obszar gminy i powiatu wałbrzyskiego na którym montowaliśmy rekuperację

   

  Legnica

  Rekuperacja Legnica

  Obszar gminy i powiatu legnickiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Jelenia Góra

  Rekuperacja Jelenia Góra

  Obszar gminy i powiatu jeleniogórskiego na którym montowaliśmy rekuperację

   

  Lubin

  Rekuperacja Lubin

  Obszar gminy i powiatu lubińskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Świdnica

  Rekuperacja Świdnica

  Obszar gminy i powiatu świdnickiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Oleśnica

  Rekuperacja Oleśnica

  Obszar gminy i powiatu oleśnickiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Oława

  Rekuperacja Oława

  Obszar gminy i powiatu oławskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Dzierżoniów

  Rekuperacja Dzierżoniów

  Obszar gminy i powiatu dzierżoniowskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Trzebnica

  Rekuperacja Trzebnica

  Obszar gminy i powiatu trzebnickiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Kłodzko

  Rekuperacja Kłodzko

  Obszar gminy i powiatu kłodzkiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Opole

  Rekuperacja Opole

  Obszar gminy i powiatu opolskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Rawicz

  Rekuperacja Rawicz

  Obszar gminy i powiatu rawickiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Nysa

  Rekuperacja Nysa

  Obszar gminy i powiatu nyskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Brzeg

  Rekuperacja Brzeg

  Obszar gminy i powiatu brzeskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Kępno

  Rekuperacja Kępno

  Obszar gminy i powiatu kępińskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Ostrów Wielkopolski

  Rekuperacja Ostrów Wielkopolski

  Obszar gminy i powiatu ostrowskiego na którym montowaliśmy rekuperację

  Krotoszyn

  Rekuperacja Krotoszyn

  Obszar gminy i powiatu krotoszyńskiego na którym montowaliśmy rekuperację