Pompy ciepła Wrocław i okolice – dobór, sprzedaż i montaż

We współczesnym świecie temat ekologii jest coraz szerzej omawiany. Wynika to przede wszystkim ze zmian klimatycznych, ale również bardzo wysokiego zużycia surowców. Dotyczy to także energii elektrycznej, która powstaje w różnego typu elektrowniach, jak również energii cieplnej, do produkcji której stosuje się różnego typu paliwa: węgiel czy gaz ziemny. Z drugiej strony, dla prywatnego odbiorcy oznacza to zależność od rynku energetycznego.

Odpowiedzią na wymagania współczesnego świata są pompy ciepła.

Jeśli poszukujesz sprawdzonych, dobrze dobranych pomp ciepła to oferujemy swoje usługi w tym zakresie:

 • profesjonalne doradztwo,
 • dobór odpowiedniej pompy ciepła,
 • kompleksowy montaż, konfigurację,
 • pomoc w uzyskaniu dofinansowania na pompę,
 • serwis, weryfikacja sprawności instalacji.

Nasza siedziba mieści się we Wrocławiu, ale obsługujemy cały obszar Dolnego Śląska, Opolskiego i dużą część Wielkopolski.

Niezależność finansowa od wahań cen na rynku

Ostatnie lata pokazały, iż ceny surowców, nawet te, które zdawały się być stabilne, mogą ulegać sporym wahaniom, niestety, na niekorzyść odbiorców. Oznacza to, że cena za utrzymanie obiektu mieszkalnego ulega wzrostowi, pomimo braku faktycznego wzrostu zużycia surowców.

Dlatego wiele osób poszukuje rozwiązania, które przekłada się na niezależność. Z tej racji tak popularna staje się pompa ciepła. To nowoczesne rozwiązanie, które zrewolucjonizowało systemy grzewcze w wielu domach.

Czym jest pompa ciepła?

W zasadzie to pompy ciepła pełnią dwa zadania: po pierwsze pobierają energię cieplną z powietrza, wody lub gruntu i przekazują ją do systemu grzewczego. Z drugiej natomiast, w okresach takich, jak lato, mogą pełnić również funkcję chłodzącą.

Oznacza to, że zapewniają wymianę ciepłego powietrza na to chłodniejsze. Aby cały system, w szczególności związany z ogrzewaniem, okazał się efektywny i zaspokoił potrzeby domowników, niezbędne jest spotkanie ze specjalistą. Ten, na podstawie metrażu, rodzaju izolacji, typu okien i przeszkleń, zużycia energii oraz rodzaju materiału do budowy domu dokonuje oceny tego, jakiego rodzaju pompa sprawdzi się najlepiej dla danego gospodarstwa domowego. Może zaproponować też dodatkowe rozwiązania i usługi związane z odnawialnymi źródłami energii.

Korzyści ze współpracy z profesjonalną firmą

Po montażu pompa ciepła zostaje zaprogramowana w odpowiedni sposób przez profesjonalistów. To zapewnia urządzeniu prawidłowe działanie. Jednocześnie nie oznacza to końca współpracy. Klienci w dalszym ciągu mogą liczyć na serwis urządzenia, który sprowadza się do jego ponownego programowania, jak też przeglądu samej pompy.

Firmy, które oferują sprzedaż i montaż tego rodzaju urządzeń posiadają obecnie bogate doświadczenie, związane nie tylko z samym montażem tego typu urządzeń, ale również wiedzy, która sprowadza się do hydrauliki. Dzięki temu wszelkie prace przebiegają sprawnie, w oparciu o obowiązujące normy i standardy. Dla klienta oznacza to zupełnie nowy typ systemu grzewczego, którego koszty eksploatacyjne sprowadzają się wyłącznie do zużycia energii elektrycznej.

czytaj dalej

Skorzystaj z darmowej wyceny:


  Montaż pompy ciepła –  Wrocław i okolice

  Instalacje pompy ciepła oraz paneli fotowoltaicznych stają się obecnie coraz częściej spotykanym rozwiązaniem z zakresu ocieplania domu. Warto zastanowić się nad montażem takiej instalacji w swoim domu lub innym budynku, który wymaga ogrzania. Takie rozwiązanie pozwala na zoptymalizowanie kosztów ogrzewania oraz ciepłej wody, dbając również o ekologię.

  Wszystkie oferowane przez nas produkty są przez nas kompleksowo montowane. Dotyczy to pomp ciepła, fotowoltaiki oraz rekuperacji.

  Posiadamy ogromne doświadczenie i bardzo dużą liczbę wykonanych z sukcesem montaży, w skład których wchodzi:

  • fachowe doradztwo,
  • dobór odpowiedniej metody montażu,
  • kompleksowe i terminowe wykonanie wszystkich czynności,
  • pomoc w uzyskaniu dofinansowania,
  • serwis, weryfikacja sprawności instalacji,

  Nasza firma mieści się we Wrocławiu, ale obsługujemy miejscowości w okolicach Wrocławia, cały obszar Dolnego Śląska, województwa Opolskiego oraz częściowo Wielkopolski.

  W dobie cały czas astronomicznie rosnących cen surowców takich jak węgiel czy pellet, pompa ciepła oraz fotowoltaika stały się innowacyjnym oraz coraz częściej spotykanym rozwiązaniem. Różne rodzaje pomp ciepła dają wiele możliwości oraz są gwarancją atrakcyjnych cenowo i co ważne ekologicznych rozwiązań, ponieważ wykorzystują one źródła energii z powietrza, gruntu lub wody. Co ważne pompa ciepła może zostać zamontowana zarówno w nowych budynkach, jak i tych zmodernizowanych, co jest ich największą zaletą.

  Popularność takiego rozwiązania rośnie bardzo szybko, a wciąż można skorzystać z różnego rodzaju dofinansowań do pomp ciepła lub paneli fotowoltaicznych. Dlatego koszt zakupu zwróci się już po kilku latach. Warto zatem zapoznać się i skorzystać z nowoczesnego rozwiązania do ogrzania domu, które posłużyć może na wiele lat. Warto również wziąć pod uwagę metodę rekuperacji, która jest energooszczędną wentylacją pomieszczeń i pozwala na uzyskanie niskich parametrów energochłonności budynku.

  czytaj dalej

  e-mail

  biuro@sanerga.pl

  adres

  ul. Konwaliowa 23, 55-040 Kobierzyce

  Kamil Góral
  Kamil Góral
  2023-09-20
  Firma bardzo rzetelna. Pompa ciepła zamówiona z wyprzedzeniem, pomimo opóźnień na budowie po mojej stronie cierpliwie czekali (na montaż i płatność). Pompa zamontowana bardzo dobrze. Działa tak jak trzeba. Przy pierwszych pytaniach to Panowie obierali ode mnie telefon nawet o 19-20. Podsumowując: sprzedaż na wysokim poziomie, usługa na wysokim poziomie, obsługa po na wysokim poziomie. Tak trzymajcie!!!
  Marek Keram
  Marek Keram
  2023-08-19
  Montaż pompy ciepła przebiegł sprawnie. Polecam firmę. Czekamy teraz na zimę, zobaczymy jak się sprawdzi.
  Monika Pawłowska
  Monika Pawłowska
  2023-08-07
  Polecam firmę SANERGA. Montaż instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła wykonany profesjonalnie i solidnie. Bardzo dobry kontakt z wykonawcą.
  Przemek Dobrzynski
  Przemek Dobrzynski
  2023-07-28
  Polecam wszystko jak najlepszym porządku szybki montaż i według umowy Polecam
  Grzegorz Pal
  Grzegorz Pal
  2023-07-14
  Po miesiącu użytkowania fotowoltaiki mogę w pełni polecić Sanenerge. Sam montaż instalacji odbył się bardzo sprawnie i bez problemów. Ekipa miła zostawiła po sobie porządek, reagowali na prośby i sugestie co do moich oczekiwań. Również obsługa posprzedazowa okazała się pozytywna, po kilku dniach w trakcie fali upałów okazało się że napięcie w sieci jest za wysokie i powoduje rozłączenia awaryjne falownika. Serwis przygotował mi komplet dokumentów z pomiarami protokołem reklamacyjnym i wytycznymi które złożyłem do Tauronu. W ciągu kilku dni przyjechał elektryk z Tauronu, po zrobieniu pomiarów obniżono napięcie na głównym transformatorze, od tego momentu wszytko dziala sprawnie.
  Krzyś Białecki
  Krzyś Białecki
  2023-07-02
  Firma godna polecenia. Profesjonalny montaż. Wszystkiego szybko sprawnie i uczciwie.
  zdzislaw martyniak
  zdzislaw martyniak
  2023-06-24
  Współpraca z firmą Sanerga od pierwszego kontaktu była w pełni profesjonalna.Montaż instalacji fotowoltaicznej ,magazynu energii oraz klimatyzacji odbył się sprawnie , terminowo. Jakość poleconych urządzeń wysoka . Kontakt oraz obsługa przed i po założeniu instalacji wzorowa. Pomoc przy składaniu wniosku z programu Mój Prąd . Szczerze polecam firmę Sanerga
  Suuch Suchy
  Suuch Suchy
  2023-06-06
  Wszytko na najwyższym poziomie👍
  Kamil Gajecki
  Kamil Gajecki
  2023-05-30
  Współpraca z firmą Sanerga to czysta przyjemność. Profesjonalizm od pierwszego kontaktu, do zamknięcia zlecenia. Ekipa montująca klimatyzację bardzo sympatyczna i fachowa. Polecam serdecznie
  Adriana Wołosz-Sołtys
  Adriana Wołosz-Sołtys
  2023-05-24
  Pełen profesjonalizm. Instalacja zamontowana profesjonalnie w ciągu dwóch dni. Użyte materiały i sprzęt wysokiej jakości. Kontakt, oraz obsługa przed i po założeniu instalacji wzorowa. Pomagają w otrzymaniu dotacji jak również w otrzymaniu kredytu na sfinansowanie instalacji. Zdecydowanie polecam firmę Sanerga.

  Przykładowe miasta (obszary powiatów i gmin), w których montowaliśmy pompy ciepła:

  Wrocław

  Wrocław

  Obszar gminy i powiatu wrocławskiego, na którym montowaliśmy pompy ciepła

  Wałbrzych

  Pompy ciepła Wałbrzych

  Nasze montaże okolicach Wałbrzycha

  Czym są i jak działają pompy ciepła? Są to nowoczesne urządzenie grzewcze, które coraz częściej jest kupowane do domu. Zasada działania pompy jest całkiem prosta: odbiera ciepło z dolnego źródła (np. powietrza – powietrzne pompy ciepła, gruntu – gruntowa pompa ciepła, wody) i pompuje do górnego źródła – systemu grzewczego dla danej przestrzeni. Pompa ciepła potrafi pozyskać nawet 80% energii ze środowiska naturalnego.

  Legnica

  Pompy ciepła Legnica

  Jeśli jesteś z Legnicy to zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania oferty.

  Pompa do funkcjonowania potrzebuje również prądu. Dzisiejsze systemy wymagają dostarczenia tylko ok. 25-30% energii z zewnątrz. Pompy ciepła dzielimy ze względu na dolne i górne źródło. Dolne źródło oznacza miejsce, z którego jest pobierana energia.

  Na rynku dostępne są obecnie: pompy ciepła gruntowe, pompy ciepła typu woda-woda, pompy ciepła typu powietrze-woda (powietrzna pompa ciepła). Żywotność pompy ciepła wynosi około trzydziestu lat. Sprzedaż pompy ciepła – urządzenie najlepiej kupić u odpowiedniego dostawcy, który dostosuje model pompy do naszych warunków klimatycznych i rodzaju budynku. W domach jednorodzinnych najczęściej stosuje się urządzenia czerpiące energię z powietrza zewnętrznego, gdyż są najmniej skomplikowane. Mogą współpracować z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami. Gruntowe i wodne stosuje się najczęściej na działkach o dużej powierzchni do ułożenia rur.

  Jelenia Góra

  Pompy ciepła Jelenia Góra

  Dobór, wycena i montaż – zleć to fachowcom

  Instalacja pompy ciepła jest względnie prosty, ale niewłaściwie wykonany może sprawić, że urządzenie nie będzie działać w pełni efektywnie, dlatego najlepiej powierzyć go specjalistom, którzy pomogą wybrać odpowiedni rodzaj pompy ciepła oraz miejsce instalacji jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, które będą najbardziej optymalne.

   

  Lubin

  Pompy ciepła Lubin

  Obszar gminy i powiatu lubińskiego gdzie montowaliśmy urządzenia

  Projekt instalacji pompy ciepła powinien uwzględniać obliczenie zapotrzebowania na energię cieplną w budynku. Przed montażem pompy należy załatwić wszystkie formalności oraz poszukać rządowych programów dofinansowań.

  Świdnica

  Pompy ciepła Świdnica

  Obszar gminy i powiatu świdnickiego, na którym montowaliśmy nasze urządzenia

  Tego typu urządzenia powoli zdobywają coraz więcej zwolenników. Neutralnie klimatyczna Europa do 2050 to plan, który może się powieść, jeśli zwielokrotniona zostanie liczba ekologicznych urządzeń tego typu:

  • jest przyjazne środowisku, nie zwiększa śladu węglowego,
  • działa dzięki energii elektrycznej, nie potrzebuje dodatkowego paliwa,
  • jest technologią przyszłości,
  • jest tanie w eksploatacji, a serwis pompy ciepła należy przeprowadzać raz w roku,
  • może być całkowicie bezobsługowe,
  • posiada (w większości modeli) tryb pracy QUIET, który zmniejsza głośność pracy pompy,
  • może wydajnie pracować w dużym zakresie temperatur: od 25˚C do 50˚C.

   

  Oleśnica

  Pompy ciepła Oleśnica

  Powiat oleśnicki – zobacz jakie pompy ciepła montowaliśmy

  Masz dość wysokich rachunków za prąd? Pompy ciepła to temat dla ciebie.

  Czym jest i jak działa Pompa ciepła?

  To urządzenie to nic innego jak ekologiczny, nowoczesny i oszczędny system ogrzewania budynków pobierający energię ze środowiska naturalnego. System jest bezawaryjny, nie szkodzi środowisku i w znaczącym stopniu obniża rachunki za ogrzewanie. Klientem mogą być podmioty publiczne, biznesowe oraz gospodarstwa domowe.

  Oława

  Pompy ciepła Oława

  Obszar gminy i powiatu oławskiego, na którym montowaliśmy pompę ciepła

  Warto zainteresować się pompami ciepła z poniższych powodów:

  • ekologiczne – nie emitują zanieczyszczeń do środowiska
  • bezawaryjne i proste w montażu
  • oszczędne – przy niewielkiej ilości pobranej energii wytwarzają energię pozyskaną ze środowiska naturalnego
  • bezobsługowe i bardzo wydajne
  • zautomatyzowane – potrafią samodzielnie dopasować moc urządzenia do ogrzewanego obiektu
  • nie zajmują zbyt dużo miejsca, przez co nie ma problemów z ich usytuowaniem
  Dzierżoniów

  Pompy ciepła Dzierżoniów

  Zobacz jakie urządzenia montowaliśmy w Dzierżoniowie i okolicach.

  Pompa ciepła montaż

  Najważniejsze to obliczenie zapotrzebowania energii cieplnej danego obiektu. Wykonywane jest to najnowocześniejszymi programami komputerowymi. Po obliczeniach na zapotrzebowanie energii danego budynku przechodzimy do wyboru pompy. Do tego celu używa się symulacji komputerowej, która jest jednym z najdokładniejszych programów do montażu. Dzięki temu wprowadzone informacje typu:

  •  parametry pompy ciepła
  • temperatura zasilania
  • miejsce umieszczenia urządzenia w domu

  Skutkuje to idealnym obliczeniem zapotrzebowania cieplnego wraz z doborem mocy i rodzaju pompy ciepła, a co za tym idzie możliwość analizy kosztów rocznego zużycia. Warto właściwie dobrać pompę ciepła, aby cieszyć się wydajną i bezawaryjną praca przez długie lata.

  Trzebnica

  Pompy ciepła Trzebnica

  Gmina, powiat trzebnicki – jakie urządzenia tutaj montowaliśmy?

  Pompa ciepła serwis

  Serwis jest jednym z najważniejszych elementów utrzymania mocy pompy ciepła.

  • Zapewnia to ciągłą wydajność 
  • gwarantuje efektywność jej pracy
  • utrzymuje w idealnym stale technicznym
  • ciągłość gwarancji
  Kłodzko

  Pompy ciepła Kłodzko

  Regularny serwis jest bardzo ważny. Brak takiego serwisu wiąże się z tym iż urządzenie może pracować nieprawidłowo i powodować niepożądane skutki uboczne jak:

  • Spadek wydajności pompy ciepła
  • Pompa nie jest w stanie utrzymywać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu
  • Cała instalacja zaczyna pobierać więcej energii a wtedy rosną koszty utrzymania
  • Urządzenie jak i cały system pracują nieprawidłowo

  Tylko regularny i odpowiedni serwis zapewni nam długoletnią gwarancję najwyższej jakości pompy ciepła. Serwis należy przeprowadzać regularnie jednak nie rzadziej niż raz do roku. Serwis musi wykonywać profesjonalna firma, która posiada duże doświadczenie i uprawnienia do takowych urządzeń.

  Opole

  Pompy ciepła Opole

  Jakie pompy montowaliśmy w Opolu i okolicach?

  Czy warto zainstalować pompę ciepła? Obecnie coraz więcej osób decyduje się na montaż tych urządzeń – powietrzna pompa ciepła, gruntowe pompy ciepła. Są one ekologiczne bezobsługowe, bezawaryjne i energooszczędne. Obniżają koszty eksploatacji budynku, co zwłaszcza w trudnych czasach jest niewątpliwą zaletą.

  Rawicz

  Pompy ciepła Rawicz

  Okolice Rawicza – jakie pompy montowaliśmy u Klientów?

  Jak to działa? Pompy ciepła powietrze i woda to innowacyjne urządzenia wykorzystujące energię powietrza, głównie do ogrzewania wnętrz domów, biur, magazynów itd. ale także podgrzewa ciepłą wodę użytkową. Urządzenie to jest jednym z najpopularniejszych odnawialnych i przyjaznych środowisku źródeł energii.

   

  Nysa

  Pompy ciepła Nysa

  Przykładowe realizacje w Nysie i okolicach

  Energia pozyskiwana z natury jest wykorzystywana do ogrzewania, a także do chłodzenia pomieszczenia, np. latem. Warto wiedzieć, że pompa ciepła powietrze woda składa się z kilku ważnych elementów: sprężarki, zaworu rozprężnego, parownika i skraplacza.

  Brzeg

  Pompy ciepła Brzeg

  Obszar gminy i powiatu brzeskiego, na którym montowaliśmy

  Wewnątrz układu tej maszyny znajduje się krążąca ciecz zwana czynnikiem chłodniczym. W parowniku (jednostce zewnętrznej) jest doprowadzana do wrzenia w niskiej temperaturze z powodu nawiewu powietrza nad parownikiem. Pochłonięte ciepło zamienia ciecz w gaz. Wtedy włącza się kompresor, który zwiększa ciśnienie gazu, który go podgrzewa.

  Kępno

  Pompy ciepła Kępno

  Przykładowe montaże w Kępnie i okolicach.

  Gorący gaz, dostaje się do skraplacza, gdzie energia cieplna jest przekazywana do systemu grzewczego. Gaz schłodzony przez skraplacz ponownie staje się ciekły i na tym etapie wraca do jednostki zewnętrznej, gdzie jego ciśnienie i temperatura spadają na zaworze rozprężnym. Od tego momentu cały proces zaczyna się od nowa.

  Ostrów Wielkopolski

  Pompy ciepła Ostrów Wielkopolski

  Zobacz niektóre nasze prace wykonane w Ostrowie Wielkopolskim

  Jeżeli instalację urządzenia planuje się we wcześniej wybudowanym domu lub innym budynku, to bez problemu można  bezpiecznie podłączyć ją do istniejącej instalacji (ogrzewanie podłogowe, tradycyjne grzejniki).

  Jedynym warunkiem jest maksymalna temperatura wymagana przez system centralnego ogrzewania. Pompa wysokotemperaturowa jest w stanie dostarczyć ciepłą wodę o temperaturze 75°C, która w większości sytuacji jest wystarczająca dla komfortu Twojego domu.

  Krotoszyn

  Pompy ciepła Krotoszyn

  Montowanie i serwisowanie w Krotoszynie i okolicach

  Usługi serwisowe pomp ciepła obejmują weryfikację sprawności instalacji pomp ciepła, a także instalacji współpracujących, czyli systemów ogrzewania mieszkań, systemów ogrzewania ciepłej wody użytkowej oraz źródeł ciepła. Wszystkie te urządzenia muszą ze sobą współpracować, aby pompa była ekonomiczna i niezawodna. Ponadto po kilku pierwszych latach eksploatacji pompy konieczna jest optymalizacja jej pracy.

  Szukasz gruntowych lub powietrznych pomp ciepła, które zapewnią ekologiczne i tanie ogrzewanie domu? Zapoznaj się z naszą ofertą na pompy ciepła Wrocław, zapytaj o rodzaje pomp ciepła i znajdź idealne dla siebie rozwiązanie. Oferujemy porządne i solidne pompy ciepła, które idealnie nadają się do ogrzewania domu, czy firmy (do ogrzewania podłogowego i tradycyjnych grzejników). Posiadamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie nowoczesnych systemów grzewczych. Działamy na terenie Wrocławia oraz województwa dolnośląskiego.

  Zleć usługę instalacji pompy ciepła profesjonalistom. Postaw na ekologiczne rozwiązanie i odnawialne źródła energii. Wybierz nowoczesne urządzenia grzewcze. Ogrzewanie pompami ciepła to niższe koszty ogrzewania i dbanie o środowisko. Troszczymy się o swoich klientów na każdym etapie realizacji usługi. Jeśli masz pytania na temat pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii zapraszamy do kontaktu.

   

  Zobacz nasze realizacje na pompy ciepła w innych miastach: