P

Skorzystaj z 2000 zł bonusu w postaci rabatu od Sanerga.

 

biuro@sanerga.pl | tel.: +48 792 955 155

Fotowoltaika Jelenia Góra – dla domu i firmy

 

Fotowoltaika to sposób na wykorzystanie energii słonecznej do zasilania domów i firm. Z roku na rok jej popularność rośnie, głównie ze względu na rosnące koszty energii elektrycznej. Jak działa fotowoltaika? Czy warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną? Jeśli jesteś z Jeleniej Góry lub okolic to zapraszamy do kontaktu – chętnie przygotujemy ofertę do domu lub do firmy.

Jak działa fotowoltaika?

Fotowoltaika opiera się na wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych, które zamieniają energię słoneczną na energię elektryczną. Panele te składają się z mniejszych elementów zwanych ogniwami fotowoltaicznymi, które pochłaniają promieniowanie słoneczne i generują prąd stały. Ten prąd jest przetwarzany na prąd zmienny przy użyciu falowników, który można wykorzystać do zasilania domu lub firmy.

Realizowaliśmy montaż paneli fotowoltaicznych w Jeleniej Górze i okolicach – poniżej znajdziesz zdjęcia.

Instalacje Fotowoltaiczne Dla Domu

W Polsce coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie panele fotowoltaicznych na dachu swojego domu. Dlaczego? Po pierwsze, dzięki instalacji fotowoltaicznej można zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Po drugie, korzystanie z energii słonecznej jest bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska, a to odgrywa coraz większą rolę zarówno w Polsce jak i na całym świecie.

Montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu domu nie jest żadnym problemem i jest to często stosowana praktyka. Jeśli nie jesteś pewny, czy instalacja fotowoltaiczna będzie odpowiednia dla Twojego domu, skontaktuj się z firmą zajmującą się montażem paneli.

Czy fotowoltaika się opłaca dla firm?

W dobie wzrastających kosztów energii elektrycznej wiele firm zaczyna zastanawiać się nad zainstalowaniem instalacji fotowoltaicznej na swoim dachu. Czy taka inwestycja się opłaca?

Zdecydowanie tak! Wysokie taryfy poboru prądu powodują, że inwestycja ta zwraca się stosunkowo szybko. Dodatkowo, dzięki systemowi odliczeń podatkowych oraz programom rządowym, inwestycja może być opłacalna nawet już po kilku latach użytkowania instalacji. Dodatkowo, korzystanie z energii słonecznej pozwala firmom na zmniejszenie swojego śladu węglowego, co jest coraz ważniejszym czynnikiem w obecnych czasach i pozwala być bardziej eko.

czytaj dalej

Skorzystaj z darmowej wyceny:


  e-mail

  biuro@sanerga.pl

  adres

  ul. Konwaliowa 23, 55-040 Kobierzyce

  Zobacz przykładowe realizacje na fotowoltaikę w Jeleniej Górze i okolicach:

  Jelenia Góra

   

  Zobacz realizacje PV w innych lokalizacjach: