Kalkulator opłacalności fotowoltaiki z magazynem energii

Prosty kalkulator, który od ręki zasymuluje Ci zwrot z inwestycji w fotowoltaikę i magazyn energii.

fotowoltaika i magazyn energii

Fotowoltaika Trzebnica – dla domu i biznesu

 

Fotowoltaika to dziedzina związaną z pozyskiwaniem energii elektrycznej ze słońca, wykorzystując do tego specjalne panele fotowoltaiczne, które składają się z ogniw słonecznych. Przez wiele lat fotowoltaika kojarzyła się przede wszystkim z kosztownymi projektami kosmicznymi, ale dziś coraz częściej wykorzystuje się ją do zasilania domów i firm. Jakie są zalety korzystania z fotowoltaiki?

Jakie są zalety fotowoltaiki?

Korzystanie z instalacji fotowoltaicznej przynosi wiele korzyści zarówno indywidualnym użytkownikom jak i firmom.

 • Ekonomia – instalcja fotowoltaiczna pozwala na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej. Nic dziwnego, że ten rodzaj zasilania cieszy się coraz większą popularnością w Polsce i na świecie.
 • Ekologia – energii wytwarzana przez panele fotowoltaiczne jest ekologiczna i nie emituje substancji szkodliwych dla środowiska.
 • Niezawodność – panele fotowoltaiczne są niezwykle trwałe i wymagają niewielkiego nakładu nakładów na konserwację. Przy odpowiedniej konfiguracji systemu, energia wytwarzana przez instalację fotowoltaiczną może stać się nadrzędnym źródłem zasilania budynku.
 • Uniezależnienie od dostawcy energii elektrycznej – dzięki panelom fotowoltaicznym, można uniezależnić się od dostawcy energii elektrycznej z sieci publicznej, co stanowi dodatkową korzyść ekonomiczną.

Panele fotowoltaiczne do domu

Panele fotowoltaiczne to popularne rozwiązanie dla właścicieli domów. Szacuje się, że już dziesiątki tysięcy polskich domów korzysta z tej formy zasilania. Montaż instalacji fotowoltaicznej w Polsce jest łatwy i ekonomiczny, a panele fotowoltaiczne można zamontować bezpośrednio na dachu budynku lub na specjalnie dostosowanych wspornikach.

Fotowoltaika to idealny wybór dla osób, które chcą obniżyć koszty utrzymania domu, cenią sobie niezależność energetyczną, dbają o środowisko i chcą wdrażać nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika to również doskonałe rozwiązanie dla firm. Nie tylko znacznie ogranicza koszty energii, ale w połączeniu z innymi rozwiązaniami, jak chociażby obiektowego zarządzania energią, pozwala na znaczące oszczędności i optymalizację procesów.

Instalacje fotowoltaiczne można montować nie tylko w terenie, ale również na dachach biurowców, magazynów, hal produkcyjnych oraz innych budynków, co pozwala wykorzystać powierzchnie, które w innym przypadku byłyby nieużyteczne.

W Polsce fotowoltaika do domów cieszy się już coraz większą popularnością, ale wciąż wiele firm nie korzysta jeszcze z tego rozwiązania. Trzeba pamiętać, że taka inwestycja znacznie zwiększa konkurencyjność i pozwala na optymalizację kosztów w długoterminowej perspektywie.

Jeśli mieszkasz w mieście Trzebnica lub okolicach to koniecznie zapoznaj się z ofertę na fotowoltaikę. Zapraszamy do kontaktu – przygotujemy szczegóły.

czytaj dalej

Skorzystaj z darmowej wyceny:


  Instalacja PV z magazynem energii i dofinansowaniem w Trzebnicy

  Fotowoltaika to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną zamienić darmową energię słoneczną na czyste powietrze, oszczędności i wygodę w domu oraz firmie. Wybierając montaż instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii przez profesjonalistów z terenu Trzebnicy, inwestujemy w ekologię oraz przyszłość naszego środowiska. W dzisiejszych czasach, gdy coraz większą wagę przywiązuje się do odnawialnych źródeł energii, warto rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła w swoim domu czy firmie, aby móc w przyszłości korzystać ze światła słonecznego w sposób ekologiczny i ekonomiczny.

  Czym jest i jak działa magazyn energii?

  Magazyn energii to rozwiązanie umożliwiające gromadzenie energii elektrycznej i wykorzystywanie jej w późniejszym czasie. Działa on na zasadzie przekształcania i magazynowania nadmiaru energii elektrycznej wytworzonej przez fotowoltaikę. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu akumulatorów, które przechowują nadmiar energii i oddają ją w momencie, gdy nasze zapotrzebowanie przekracza ilość wytworzoną przez panele.

  Jakie korzyści można osiągnąć decydując się na fotowoltaikę z magazynem energii?

  • Oszczędności finansowe: Dzięki magazynowi energii można zasilać domowe urządzenia elektryczne z własnych zapasów energii, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd.
  • Nieograniczona dostępność energii: Magazyn energii pozwala na przechowywanie energii w okresach dużej produkcji, np. w słoneczne dni, kiedy zużycie jest niskie, aby skorzystać z niej w okresach mniejszej produkcji, np. w nocy lub w czasie deszczu.
  • Ekologia: Fotowoltaika z magazynem energii to czyste źródło zasilania, co przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i ochrony środowiska.
  • Niezależność energetyczna: Posiadanie własnego magazynu energii daje niezależność energetyczną, która staje się coraz ważniejsza w obliczu zmiennych cen energii elektrycznej.
  • Bezawaryjność: W razie awarii sieci energetycznej fotowoltaika z magazynem energii zapewnia ciągłość zasilania, co jest szczególnie przydatne w sytuacjach kryzysowych.

  Ostatnio coraz większa uwaga poświęcana jest ekologicznym formom pozyskiwania energii. Fotowoltaika z magazynem energii to jeden z takich sposobów. Warto dowiedzieć się więcej czym jest to rozwiązanie i jakie korzyści może przynieść.

  Fotowoltaika Trzebnica – Panele i instalacje fotowoltaiczne dla firm i osób prywatnych

  Coraz więcej klientów, zarówno prywatnych, jak i przedsiębiorstw, decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych w Trzebnicy. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują pełny zakres usług związanych z montażem instalacji fotowoltaicznych, od profesjonalnego doradztwa przed inwestycją, poprzez montaż paneli fotowoltaicznych Trzebnica, aż po serwisowanie i monitorowanie pracy systemów fotowoltaicznych.

  Właściciele domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych, czy też przedsiębiorstwa mogą liczyć na fachową pomoc doświadczonych pracowników, którzy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania, dotyczące zarówno technicznego aspektu montażu paneli fotowoltaicznych, jak i kwestii formalno-prawnych.

  Warto również podkreślić, że montaż paneli fotowoltaicznych Trzebnica wykonany przez specjalistów to gwarancja najwyższej jakości usług i produktów. Firma fotowoltaiczna działająca na terenie Trzebnicy oferuje swoim klientom sprzęt wysokiej jakości oraz wykonanie montażu w sposób solidny i estetyczny. Ponadto, zapewnione jest również skorzystanie z pomocy w uzyskaniu dofinansowania na fotowoltaikę oraz przyłączeniem instalacji do sieci energetycznej.

  Fotowoltaika Trzebnica zdobywa coraz większą popularność – warto więc skorzystać z upływającej oferty, aby móc produkować swoją własną energię elektryczną, dzięki której dom czy firma mogą funkcjonować w niezależności od zakładu energetycznego, a tym samym może przyczynić się do znaczących oszczędności w ciągu kilkunastu lat.

  Panele fotowoltaiczne dla firm i klientów prywatnych w Trzebnicy – dlaczego warto?

  Istnieje wiele przyczyn, dla których montaż paneli fotowoltaicznych Trzebnica warto rozważyć. Oto kilka z nich:

  • Oszczędności – Inwestycja w instalację fotowoltaiczną przyczynia się do oszczędności na rachunkach za prąd. Całkowita wartość inwestycji w przypadku montażu paneli fotowoltaicznych dla firm i osób prywatnych może wynieść kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak w ciągu kilku lat energię elektryczną można wyprodukować za darmo, co pozwoli na całkowite zyski w dłuższej perspektywie.
  • Ekologia – Montaż paneli fotowoltaicznych wpływa na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz innych zanieczyszczeń powodujących problemy ze zdrowiem.
  • Niezależność energetyczna – Dzięki korzystnym warunkach jakie niesie fotowoltaika Trzebnica, można zyskać niezależność od tradycyjnych dostawców energii elektrycznej.

  Dofinansowanie fotowoltaiki z magazynem energii w województwie dolnośląskim

  W województwie dolnośląskim istnieją liczne programy i inicjatywy mające na celu wsparcie dla osób prywatnych oraz przedsiębiorstw, które decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej.

  Lokalne oraz regionalne programy dofinansowania pozwalają na uzyskanie środków na instalacje fotowoltaiczne, które znacznie przyczyniają się do zmniejszenia kosztów całej inwestycji. Przykłady takich programów to np. „Czyste powietrze” czy „Mój prąd”. Wiele firm fotowoltaicznych zapewnia klientom wsparcie w procesie ubiegania się o dofinansowanie, począwszy od przygotowania niezbędnej dokumentacji, po realizację i ostateczne rozliczenie.

  Warto dodać, że często programy dofinansowania są realizowane w formie darowizny, co oznacza, że nie ma konieczności spłaty pozyskanych środków. Ponadto kwoty, które można uzyskać w ramach dofinansowania, mogą znacznie obniżyć koszty inwestycji – w niektórych przypadkach nawet do 50% wartości całości.

  Decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych w Trzebnicy, warto już na początku współpracy z firmą zaznaczyć, że jesteśmy zainteresowani uzyskaniem dofinansowania. Wówczas specjaliści z firmy fotowoltaicznej pomogą nam w pozyskaniu niezbędnych informacji oraz przygotowaniu wszelkich dokumentów.

  Montaż fotowoltaiki Trzebnica

  Fotowoltaika Trzebnica to rosnący rynek usług, w którym coraz więcej osób prywatnych oraz firm korzysta z profesjonalnego montażu instalacji fotowoltaicznej. Panele słoneczne stają się coraz bardziej popularne w Trzebnicy, dzięki zaletom jakie oferuje eksploatacja odnawialnych źródeł energii oraz przekonującym efektom finansowym dla osób i firm inwestujących w ten sposób. Pomóżmy wspólnie zadbać o czyste powietrze na naszym terenie oraz zyskajmy z tego korzyści ekonomiczne i ekologiczne, które oferuje fotowoltaika Trzebnica.

  Proces instalacji w 7 krokach

  Montaż paneli fotowoltaicznych Trzebnica to przemyślany proces, dzielący się na kilka etapów. Oto 7 kluczowych kroków, które są niezbędne, aby zamontować, przyłączyć i uruchomić instalację fotowoltaiczną Trzebnica:

  1. Konsultacja – Na samym początku warto skorzystać z fachowej pomocy doświadczonych pracowników planu, aby dowiedzieć się, na jakim systemie fotowoltaicznym warto się zakupić oraz odpowiedzieć na wszelkie Państwa pytania będący również specjalistami w zakresie fotowoltaiki.
  2. Analiza – Przyjrzyjmy się aktualnemu stanie używaniem energii elektrycznej, której potrzeby matematyka rezydentów w domu bądź pracowników firmy oraz ocenią, jaka jest optymalna moc instalacji fotowoltaicznej Trzebnica praktyce potrzebna.
  3. Planowanie – Zaprojektowanie odpowiedniego systemu fotowoltaicznego, który będzie uwzględniał indywidualne potrzeby energetyczne i warunki lokalizacji budynku oraz rozmieszczenia paneli fotowoltaicznych będą realizowane z troską o każdy detal.
  4. Kosztorys – Na podstawie analizy i planowania wyliczane są konkretne koszty inwestycji w panele fotowoltaiczne Trzebnica. Przygotowany kosztorys uwzględnia każdy etap montażu, a także wykorzystanie różnych źródeł finansowania w celu zwiększenia opłacalności tej inwestycji.
  5. Realizacja montażu – Przystępujemy do konkretnego montażu instalacji fotowoltaicznej Trzebnica. Profesjonalny montaż paneli słonecznych oraz pomp ciepła odbywa się z dbałością o estetykę, bezpieczeństwo i trwałość.
  6. Uruchomienie – Po zakończeniu montażu instalacji fotowoltaicznych następuje ich przyłączenie do sieci energetycznej oraz sprawdzenie poprawności działania systemów fotowoltaicznych.
  7. Serwis – W przypadku potrzeby, firma fotowoltaiczna działająca na terenie Trzebnicy oferuje również wsparcie techniczne, bieżącą konserwację oraz szybką pomoc w przypadku awarii.

  Zachęcamy do współpracy z firma fotowoltaiczną na terenie Trzebnicy, która odznacza się wysoką jakością usług, szybkim terminem realizacji montażu instalacji oraz przyjaznym i kompetentnym biurem obsługi klienta. Wyślij zapytanie już dzisiaj.

  Fotowoltaika dla firm Trzebnica

  W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa coraz częściej zaczynają zdawać sobie sprawę z korzyści płynących z inwestowania w fotowoltaikę. Fotowoltaika Trzebnica to świetna opcja, aby zwiększyć konkurencyjność firmy oraz wpłynąć pozytywnie na otoczenie. Inwestycja w montaż paneli fotowoltaicznych Trzebnica dla przedsiębiorstwa przynosi wiele korzyści, zarówno finansowych, jak i ekologicznych.

  Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści związane z inwestycją w instalacje fotowoltaiczne dla firm w Trzebnicy:

  • Oszczędności finansowe – Panele słoneczne w firmie pozwalają na zmniejszenie kosztów związanych z zużyciem energii elektrycznej, co może dać spore oszczędności w skali roku. Działalność firmy oparta na wykorzystaniu energii ze źródeł odnawialnych przełoży się na niższe rachunki za prąd, a tym samym wpłynie na zwiększenie rentowności przedsiębiorstwa.
  • Zielony wizerunek firmy – Inwestycja w panele fotowoltaiczne pozwala na zbudowanie pozytywnego, ekologicznego wizerunku przedsiębiorstwa i przyciągnięcie klientów, którzy cenią takie wartości. Dbając o środowisko naturalne i pokazując odpowiedzialność społeczną, firma zyskuje szerokie uznanie wśród klientów i partnerów biznesowych.
  • Niezależność energetyczna – Posiadanie własnej instalacji fotowoltaicznej pozwala na uniezależnienie się od dostawców energii elektrycznej, co może być ważną zaletą, szczególnie w przypadku fluktuacji rynku energetycznego, gdy ceny energii elektrycznej mogą niekorzystnie wpłynąć na prowadzenie firmy.
  • Długa żywotność systemu fotowoltaicznego – Właściwie zamontowany i utrzymany system fotowoltaiczny może służyć przedsiębiorstwu nawet przez 25-30 lat, co przyczyni się do stabilności funkcjonowania firmy oraz do równowagi kosztów funkcjonowania.
  • Możliwość rozwoju paneli fotowoltaicznych – Przedsiębiorstwo może z roku na rok zdecydować się na dofinansowanie do montażu kolejnych paneli fotowoltaicznych, w zależności od rozwoju firmy oraz wzrostu zapotrzebowania na energię elektryczną.

  W przypadku firm działających na terenie Trzebnicy, ważni są specjaliści dobrze zorientowani w lokalnym rynku i regulacjach prawnych związanych z panelami fotowoltaicznymi. Współpracując z taką firmą, klient trafia na zespół doświadczonych pracowników, którzy oferują doradztwo i fachową pomoc na każdym etapie realizacji projektu.

  Podsumowanie

  Montaż paneli fotowoltaicznych w Trzebnicy to inwestycja, która pozwala na osiągnięcie oszczędności, niezależność energetyczną oraz dbanie o środowisko naturalne. Współpracując z doświadczonymi specjalistami z zakresie fotowoltaiki, można liczyć na wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji – od wstępnych konsultacji, po montaż i serwisowanie. Dzięki możliwościom uzyskania dofinansowań na terenie województwa dolnośląskiego koszty inwestycji w fotowoltaikę mogą zostać znacznie obniżone. Dlatego warto już dziś rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych w Trzebnicy i skorzystać z licznych korzyści płynących z odnawialnych źródeł energii.

  czytaj dalej

  e-mail

  biuro@sanerga.pl

  adres

  ul. Konwaliowa 23, 55-040 Kobierzyce

  Mariusz Lach
  Mariusz Lach
  2024-01-10
  W 100% godna polecenia firma. Na każdym etapie realizacji fotowoltaiki: ofertowanie, realizacja, dokumentacja i kompleksowa pomoc w dofinansowaniu. Mieszkam kilkadziesiąt km od Wrocławia, ale nie było żadnych problemów z szybkim montażem. Życzyłbym sobie, aby inni wykonawcy z podobną rzetelnością podchodzili do zleceń. Dziękuję i na pewno zgłoszę się za jakiś czas w sprawie rozbudowy instalacji fotowoltaicznej.
  Elzbieta Wernio
  Elzbieta Wernio
  2023-12-20
  Super profesjonalizm, słowność, kultura i pełne zawodowstwo. Bardzo polecam firmę i fantastyczną ekipę montującą oraz całą obsługę projektu, który był jednak wyzwaniem, aż do znalezienia optymalnego i najkorzystniejszego dla mnie rozwiązania. Dziękuję!
  Ewa Rychter
  Ewa Rychter
  2023-11-29
  Jesteśmy bardzo zadowoleni z rekuperatora, dodatkowo, że byłyśmy „trudnym przypadkiem” z projektem założonym przez innego wykonawcę. Usługa wykonana w ekspresowym tempie, wszystko dokładnie wytłumaczone, świetna obsługa klienta, naprawdę lepiej nie mogliśmy trafić 😊
  Marek Bawelkiewicz
  Marek Bawelkiewicz
  2023-11-19
  Zdecydowanie polecam jak najbardziej na plus wszystko działa jak należy firma godna polecia Wzorowa obsługa
  anna wojtaczka
  anna wojtaczka
  2023-11-18
  Bardo plecam te firme . Pełen profesjonalizm. Wszystko wytłumacza i doradza jaknajlepiej zrobic . Miła obsługa i szybki montaż. POLECAM
  Michał Hamburger
  Michał Hamburger
  2023-10-30
  Polecam! Każdy etap inwestycji przebiegł perfekcyjnie. Mieliśmy wiele wątpliwości, co do zakresu działań i wiele wątpliwości, co do możliwości pozyskania dofinansowania. Od początku mogliśmy liczyć na fachową pomoc, rozsądne i rzeczowe wskazówki i odpowiedzi na wszystkie pytania. Co ważne sam proces zgłoszenia i instalacji nie zabierał nam czasu a w pełni został zrealizowany przez firmę. Zainstalowana fotowoltaika działa bez zarzutu i produkuje tyle prądu, ile było założone. Dziękujemy za współpracę👌
  Adam Uszko
  Adam Uszko
  2023-10-21
  Instalacja fotowoltaiczna wykonana bardzo dobrze. Począwszy od świetnego doradztwa przy oferowaniu do wykonania. Otrzymałem fachowe odpowiedzi na pojawiające się pytania, dodatkowe wyliczenia w zależnosci od wariantu umiejscowienia paneli na dachu. Wykonanie zajęło 2 dni. Ekipa bardzo fachowa. Służyła odpowiedzią na każde dodatkowe pytanie i nie rozpoczynała pracy bez potwierdzenia. Panowie bardzo kulturalni. Polecam Sanerga każdemu!
  Ewa
  Ewa
  2023-10-20
  Doradzają i pomagają przy formalnościach przy otrzymaniu dotacji. Stały kontakt. Firma zamontowała fotowoltaikę i pompę ciepła praktycznie podczas mojej nieobecności.Chłopcy wymontowali stary piec, posprzątali pomieszczenie gospodarcze i zamontowali całą nową instalację niezbędną do funkcjonowania nowej. Kultura. Spokojnie mogłam zostawić ich samych. Posprzątali i zostawili po sobie porządek. Zostałam poinstruowana w zakresie obsługi i kontaktu w razie awarii. Pełen profesjonalizm. Ze spokojnym sumieniem polecam.
  Marcin Chłopik
  Marcin Chłopik
  2023-10-19
  Konkretna i rzetelna ekipa. Wszystko profesjonalnie i na czas. Pełna pomoc i doradztwo jeżeli są jakieś dodatkowe tematy do omówienia. Szybki kontakt i bardzo dobre rozwiązania techniczne. Bardzo polecam
  Dawid Borcuch
  Dawid Borcuch
  2023-10-17
  Montaż fotowoltaiki szybko, profesjonalnie, solidnie i bez zastrzeżeń. Polecam!!!

  Zobacz przykładowe realizacje na fotowoltaikę w Trzebnicy i okolicach:

  Trzebnica

  Zobacz realizacje PV w innych lokalizacjach: