Pompy ciepła Kępno – ekologiczne podejście do ogrzewania

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności dbania o nasze środowisko. Odnawialne źródła energii, takie jak pompy ciepła, to unikalna i pomysłowa propozycja dla tych, którzy chcą zadbać o planetę i jednocześnie cieszyć się komfortowym użytkowaniem.

Wygoda, ekologia i oszczędności: to trzy kluczowe powody, dla których warto zainwestować w odnawialne źródła energii. Szukając odpowiedniego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na pompy ciepła.

Pompa ciepła dla domu i firmy

Proponujemy Państwu profesjonalne i kompleksowe usługi z zakresu pomp ciepła w Kępnie oraz innych pobliskich miejscowościach. Nasza firma oferuje zarówno instalacje pompy ciepła dla domów jednorodzinnych, jak i dla firm – niezależnie od charakteru działalności. Chcesz otrzymać ofertę? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem z miasta Kępno. Służymy pomocą i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Dofinansowania oraz zwrot zainwestowanych środków

Zainstalowanie pompy ciepła to wspaniałe rozwiązanie, które poza aspektami ekologicznymi generuje także oszczędności w domowych budżetach. Co ciekawe, na ten cel można również pozyskać dotacje i finansowanie z różnych programów rządowych. Umożliwi to szybszy zwrot zainwestowanych środków, co jeszcze bardziej zachęca do korzystania z tej technologii.

Dlaczego warto z nami współpracować?

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie pomp ciepła – naszą wiedzę i doświadczenie potwierdzają zadowoleni klienci, którzy wybrali pompy ciepła Kępno. Podchodzimy indywidualnie do każdej realizacji, dbając o wysoką jakość usług oraz zgodność z najnowszymi standardami. Aby ułatwić kontakt, zachęcamy do skorzystania z opcji „Do kontaktu” na naszej stronie internetowej.

Poniżej znajdziesz kilka często pojawiających się pytań o pompy ciepła:

Czy decydując się na pompę ciepła muszę posiadać ogrzewanie podłogowe?

Z całą pewnością postawienie na pompę ciepła to świetny pomysł, ale często padają pytania dotyczące ogrzewania podłogowego. Otóż nie ma żadnej przeszkody, aby montować pompy ciepła z innymi rodzajami instalacji grzewczych. Oczywiście, warto pamiętać o optymalnym doborze parametrów, co też jest naszym zadaniem i zadaniem naszych specjalistów.

Czy pompa ciepła pobiera dużo prądu?

To pytanie, które zwykle pojawia się na ustach każdego, kto zastanawia się na instalacją pompy ciepła. Odpowiedź brzmi: nie, pompa ciepła nie pobiera dużo prądu. Dzięki oszczędności energii, pompa ciepła pozwala obniżyć koszty ogrzewania nawet o 60% w porównaniu z tradycyjnymi systemami. Wynika to z wysokiej efektywności tego rodzaju urządzeń.

Jak moc będzie pasować do mojego domu?

Decydując się na pompę ciepła, warto zwrócić uwagę na kluczowy aspekt – moc urządzenia. To od niej będzie zależało, jak efektywne będzie prosperować ogrzewanie domu. Dobór odpowiedniej mocy jest związany z wieloma czynnikami, m.in. z wymiarami budynku, rodzajem izolacji czy nawet klimatem panującym w regionie. Nasza fachowa obsługa doradzi Państwu, jaki model będzie najbardziej optymalny.

Jaka jest żywotność pompy ciepła?

Wybierając pompy ciepła, warto zwrócić uwagę na ich żywotność. Dzięki wysokiej jakości wykorzystywanych materiałów oraz nowoczesnym technologiom, pompy ciepła mogą działać nawet przez 20 lat. Aby maksymalnie wydłużyć żywotność urządzenia, warto regularnie dbać o jego konserwację.

czytaj dalej

Skorzystaj z darmowej wyceny:


  Jak działają i jakie są rodzaje pomp ciepła?

  Pompy ciepła działają na zasadzie pobierania energii cieplnej z otoczenia z wykorzystaniem jednego z trzech rodzajów źródeł: powietrza, gruntu lub wody. Urządzenie pobiera energię cieplną a następnie przetwarza ją na ciepło, które jest wykorzystywane do centralnego ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Ich zaletą jest niska emisja spalin oraz duża oszczędność w porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem opartym o gaz, czy węglowym.

  W zależności od źródła pobrania energii, wyróżniamy kilka rodzajów pomp ciepła:

  • Powietrze-woda – pompa powietrzna pobiera ciepło z powietrza i przekazują je poprzez wodę do centralnego ogrzewania oraz produkują ciepłą wodę użytkową.
  • Woda-woda – pobierają ciepło z wody gruntowej lub z wody zrzutowej i przekazują je do systemu ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.
  • Pompy gruntowe – pobierają ciepło z gruntu, w którym temperatura jest stała i wynosi około 10-12 stopni Celsjusza. Zasilane jest centralne ogrzewanie budynku.

  Do jakich budynków warto zainstalować pompy ciepła?

  Pompy ciepła sprawdzają się zarówno w nowych jak i starszych domach. W przypadku nowych budynków instalacja pomp ciepła jest prostsza i tańsza. Są najbardziej wydajne. Wymaga bowiem mniejszych nakładów na ocieplenie, co przekłada się na niższe koszty inwestycyjne. Dom budowany z myślą o pracy pompy ciepła powinien mieć dobrze izolowane ściany i dach, a także okna o wysokim współczynniku izolacji cieplnej. Wtedy zapotrzebowanie na energię do ogrzewania takiego budynku będzie najniższe, a pompa wykorzysta jak najwięcej pozyskanego ciepła, co przełoży się na niższe koszty ogrzewania.

  W przypadku domów starszych, przed dokonaniem inwestycji w montaż pomp ciepła, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, taki dom powinien być dobrze ocieplony i pozbawiony mostków termicznych. Ważne też jest dobudowanie instalacji grzewczej powodującej, że w pomieszczeniach panuje odpowiednia temperatura. Ma to kluczowe znaczenie dla wydajności i efektywności pracy pompy, aby jak najefektywniej korzystać z ciepła pozyskiwanego z otoczenia. Ostatecznie, przed podjęciem decyzji o montażu pompy ciepła, warto skonsultować się z profesjonalistami, którzy na podstawie specyfikacji budynku będą w stanie doradzić najlepsze rozwiązanie.

  Na co zwrócić uwagę przy montażu pomp ciepła?

  Przy montażu pomp ciepła, bardzo ważne jest, aby ustalić odpowiednią moc urządzenia. W tym celu trzeba uwzględnić zapotrzebowanie energetyczne budynku, tak aby pompa ciepła zapewniała odpowiednie natężenie ciepła. Warto w tym celu skorzystać z pomocy specjalisty, który na podstawie analizy potrzeb poczyni odpowiednie wyliczenia. Inne ważne kwestie to:

  • Dobra lokalizacja jednostki zewnętrznej, która nie powinna powodować hałasu i nie może przeszkadzać np. sąsiadom – najlepiej umieścić ją z dala od okien sypialni i wiaty lub garażu;
  • Montaż pompy ciepła przez wykwalifikowany zespół – instalacja powinna być przemyślana i wykonana z pełnym profesjonalizmem;
  • Dbanie o regularny serwis i konserwację urządzenia – pompy ciepła powinny być regularnie serwisowane, ponieważ to wpływa na ich trwałość. Regularne przeglądy pozwolą na wykrycie ewentualnych usterek i pozwolą na ich naprawę przed wystąpieniem większych problemów.

  Przy wyborze pompy ciepła warto zwrócić też uwagę na jej wydajność energetyczną. Są to kwestie, które warto szczegółowo przedyskutować z profesjonalnym instalatorem pompy ciepła w Kępnie.

  Pompy ciepła a instalacje gazowe

  Ogrzewanie domu pompą ciepła jest bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnych instalacji grzewczych opartych na gazie ziemnym. Urządzenia te w porównaniu z gazem mają niski koszt eksploatacyjny, a ich użytkowanie jest dużo bardziej ekologiczne i bezpieczniejsze dla domowników.

  Pompy ciepła – jednostki zewnętrzne

  Jednostka zewnętrzna pompy ciepła powinna zostać odpowiednio umieszczona, by nie przeszkadzała sąsiadom i nie powodowała hałasu. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie jej z dala od okien sypialni oraz wiaty lub garażu.

  Ogrzewanie domu i ciepła woda użytkowa

  Pompy ciepła wykorzystywane są przez użytkowników głównie do ogrzewania budynków, ale również do produkcji ciepłej wody użytkowej. Przed przystąpieniem do instalacji warto przeanalizować potrzeby swojego gospodarstwa domowego i dobrać odpowiednie urządzenie.

  Zapraszamy do poznania naszej oferty handlowej

  W Kępnie i okolicznych miejscowościach istnieje wiele firm, które oferują montaż pomp ciepła. Warto zdecydować się na tę formę ogrzewania, ponieważ pompy ciepła są urządzeniami ekologicznymi, a ich eksploatacja pozwala na dużą oszczędność w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami grzewczymi.

  Zapytaj o ofertę na pompy ciepła w Kępnie i okolicznych miejscowościach. Przygotujemy i przedstawimy najlepsze oferty na urządzenie grzewcze dla swoich klientów. Zapraszamy do współpracy osoby indywidualne, firmy instytucje, dotychczasowych i nowych klientów. Wyróżnia nas pełen profesjonalizm, doświadczenie i fachowość. Chętnie odpowiemy na często zadawane pytania.

  czytaj dalej

  e-mail

  biuro@sanerga.pl

  adres

  ul. Konwaliowa 23, 55-040 Kobierzyce

  Mariusz Lach
  Mariusz Lach
  2024-01-10
  W 100% godna polecenia firma. Na każdym etapie realizacji fotowoltaiki: ofertowanie, realizacja, dokumentacja i kompleksowa pomoc w dofinansowaniu. Mieszkam kilkadziesiąt km od Wrocławia, ale nie było żadnych problemów z szybkim montażem. Życzyłbym sobie, aby inni wykonawcy z podobną rzetelnością podchodzili do zleceń. Dziękuję i na pewno zgłoszę się za jakiś czas w sprawie rozbudowy instalacji fotowoltaicznej.
  Elzbieta Wernio
  Elzbieta Wernio
  2023-12-20
  Super profesjonalizm, słowność, kultura i pełne zawodowstwo. Bardzo polecam firmę i fantastyczną ekipę montującą oraz całą obsługę projektu, który był jednak wyzwaniem, aż do znalezienia optymalnego i najkorzystniejszego dla mnie rozwiązania. Dziękuję!
  Ewa Rychter
  Ewa Rychter
  2023-11-29
  Jesteśmy bardzo zadowoleni z rekuperatora, dodatkowo, że byłyśmy „trudnym przypadkiem” z projektem założonym przez innego wykonawcę. Usługa wykonana w ekspresowym tempie, wszystko dokładnie wytłumaczone, świetna obsługa klienta, naprawdę lepiej nie mogliśmy trafić 😊
  Marek Bawelkiewicz
  Marek Bawelkiewicz
  2023-11-19
  Zdecydowanie polecam jak najbardziej na plus wszystko działa jak należy firma godna polecia Wzorowa obsługa
  anna wojtaczka
  anna wojtaczka
  2023-11-18
  Bardo plecam te firme . Pełen profesjonalizm. Wszystko wytłumacza i doradza jaknajlepiej zrobic . Miła obsługa i szybki montaż. POLECAM
  Michał Hamburger
  Michał Hamburger
  2023-10-30
  Polecam! Każdy etap inwestycji przebiegł perfekcyjnie. Mieliśmy wiele wątpliwości, co do zakresu działań i wiele wątpliwości, co do możliwości pozyskania dofinansowania. Od początku mogliśmy liczyć na fachową pomoc, rozsądne i rzeczowe wskazówki i odpowiedzi na wszystkie pytania. Co ważne sam proces zgłoszenia i instalacji nie zabierał nam czasu a w pełni został zrealizowany przez firmę. Zainstalowana fotowoltaika działa bez zarzutu i produkuje tyle prądu, ile było założone. Dziękujemy za współpracę👌
  Adam Uszko
  Adam Uszko
  2023-10-21
  Instalacja fotowoltaiczna wykonana bardzo dobrze. Począwszy od świetnego doradztwa przy oferowaniu do wykonania. Otrzymałem fachowe odpowiedzi na pojawiające się pytania, dodatkowe wyliczenia w zależnosci od wariantu umiejscowienia paneli na dachu. Wykonanie zajęło 2 dni. Ekipa bardzo fachowa. Służyła odpowiedzią na każde dodatkowe pytanie i nie rozpoczynała pracy bez potwierdzenia. Panowie bardzo kulturalni. Polecam Sanerga każdemu!
  Ewa
  Ewa
  2023-10-20
  Doradzają i pomagają przy formalnościach przy otrzymaniu dotacji. Stały kontakt. Firma zamontowała fotowoltaikę i pompę ciepła praktycznie podczas mojej nieobecności.Chłopcy wymontowali stary piec, posprzątali pomieszczenie gospodarcze i zamontowali całą nową instalację niezbędną do funkcjonowania nowej. Kultura. Spokojnie mogłam zostawić ich samych. Posprzątali i zostawili po sobie porządek. Zostałam poinstruowana w zakresie obsługi i kontaktu w razie awarii. Pełen profesjonalizm. Ze spokojnym sumieniem polecam.
  Marcin Chłopik
  Marcin Chłopik
  2023-10-19
  Konkretna i rzetelna ekipa. Wszystko profesjonalnie i na czas. Pełna pomoc i doradztwo jeżeli są jakieś dodatkowe tematy do omówienia. Szybki kontakt i bardzo dobre rozwiązania techniczne. Bardzo polecam
  Dawid Borcuch
  Dawid Borcuch
  2023-10-17
  Montaż fotowoltaiki szybko, profesjonalnie, solidnie i bez zastrzeżeń. Polecam!!!

  Przykładowe instalacje pompy ciepła dla domów i firm z miasta Kępno i okolic:

  Kępno

  Zobacz nasze realizacje na pompy ciepła w innych miastach: