Dofinansowanie Program Moje Ciepło
Program „Moje Ciepło” jest skierowany dla osób fizycznych, właścicieli lub współwłaścicieli nowych, jednorodzinnych budynków mieszkalnych*
*nowy budynek mieszkalny w tym rządowym programie rozumie się taki, w przypadku którego, na dzień składania wniosku o dofinansowanie do pompy ciepła:
- nie złożono zawiadomienia o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub nie złożono wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane;
- złożono zawiadomienie o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego nie wcześniej niż 01.01.2021 roku lub złożono wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nie wcześniej niż 01.01.2021 roku.
Dofinansowanie w formie dotacji do 30% albo do 45% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 21 tys. zł. Wypłata dotacji następuje w formie refundacji po rozliczeniu zakończonej inwestycji. Wysokość dofinansowania uzależniona będzie od rodzaju zainstalowanej pompy ciepła (KLASA A++) oraz posiadania przez Wnioskodawcę karty dużej rodziny.
Na co można otrzymać dotację:
- zakup/montaż gruntowych pomp ciepła – pompy ciepła grunt/woda, woda/woda z osprzętem, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym, zbiornikiem ciepłej wody użytkowej z osprzętem;
- zakup/montaż pompy ciepła typu powietrze/powietrze (w systemie centralnym obsługujący cały budynek) z osprzętem;
- zakup/montaż pompy ciepła typu powietrze/woda z osprzętem, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym, zbiornikiem cwu z osprzętem.
“Moje Ciepło” będzie uzależnione od stanu technicznego budynków. Podstawą uzyskania dofinansowania jest przedłożenie CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ, w której być musi wykazana pompa ciepła i tym samym wskaźnik EP powinien być wyliczony dla wszystkich urządzeń grzewczych, w tym dla pompy ciepła ( Klasa A++) którym znacznie bliżej do spełnienia norm budownictwa pasywnego, wymagają osiągnięcia niższego wskaźnik Ep, który wyraża ilość energii nieodnawialnej, niezbędnej do ogrzewania domu, wentylacji, chłodzenia, oświetlenia oraz przygotowania c.w.u., w przeliczeniu na jednostkę powierzchni.
Obecnie współczynnik ten nie może przekraczać 55kWh/ (m²/rok).
Opracowano na podstawie Programu Moje Ciepło.
Skorzystaj z darmowej wyceny:
Przykładowe miasta (obszary powiatów i gmin), w których pomagaliśmy w uzyskaniu dofinansowania:
Wrocław
Wrocław
Dofinansowania na pompę ciepła, rekuperację i fotowoltaikę we Wrocławiu i okolicach
Wałbrzych
Dofinansowania na pompę ciepła, rekuperację i fotowoltaikę Wałbrzych i okolice